У яких випадках батьки можуть не робити щеплення дитині

Рішення про допуск до щеплення приймає сімейний лікар

У яких випадках батьки можуть не робити щеплення дитині

Незважаючи на те, що для відстрочення щеплення існують чіткі вимоги, нерідко батьки на власний розсуд вирішують йти на щеплення або пропустити. А кожене таке пропускання загрожує здоров'ю дитини.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Центр громадського здоров'я України.

Правила медотводів загальні для усіх планових та позапланових щеплень. Вони однаково стосуються імунізації від поліомієліту, вірусного гепатиту В або кашлюку. Діти та дорослі з хронічними захворюваннями також вакцинуються згідно з календарем профілактичних щеплень та протипоказань не мають. Рішення про допуск до щеплення приймає сімейний лікар, який спостерігає за станом дитини. 

Тимчасові протипоказання:

Якщо у дитини температура вище 38ºС, візит на щеплення слід відкласти до одужання. Вже після одужання ви можете одразу прийти з дитиною та отримати щеплення.

Постійні протипоказання:

  • гіперчутливість до будь-якого компонента вакцини або вакцини аналогічного складу, або до будь-якої допоміжної речовини, або до неоміцину, стрептоміцину, поліміксину,
  • важка алергічна реакція (анафілаксія).

Важливо. Навіть такі реакції не стосуються одразу всіх вакцин з календаря щеплень, а лише у певному випадку. Алергія зустрічається на певний компонент вакцини, тому лікар вивчає склад вакцини та запрошує на щеплення, якщо алергенів немає.

Також вакцинацію не потрібно відкладати у випадках:

  • алергії на побутові алергени або алергени рослинного походження,
  • алергії у сімейному анамнезі,
  • проведення алергенспецифічної імунотерапії,
  • алергії на антибактеріальні препарати.

 

Календар щеплень, затверджений МОЗ України
Календар щеплень, затверджений МОЗ України

Зазначимо, що 1 лютого розпочалася кампанія з вакцинації від поліомієліту. Діти до 6 років, які не отримали або пропустили щеплення, - у небезпеці. Щоб надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, необхідно отримати щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ).

На кошти закуплено вакцину виробництва "Імовак Поліо" (виробництва Санофі Пастер, Франція), яка безпечна, ефективна, перекваліфікована ВООЗ та захищає від усіх типів поліовіруса. Батьки можуть безкоштовно прищеплювати їм дитину у державних лікарнях.

Нагадаємо, на Рівненщині від поліомієліту повторно вакцинуватимуть дітей. Крім того, в Україні неповнолітнім виплатять 1000 гривень за вакцинацію.

Також Інформатор писав, коли в Україні почнуть вакцинувати від коронавірусу дітей від 5 років. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube