На підключення заводу до електрики потрібно чекати 2 роки
Власник та гендиректор компанії Baykar Халук Байрактар розповів, що стикнувся з випадками корупції в Україні під час будування заводу з виробництва безпілотників Bayraktar. За підключення заводу до електромережі просили 10 млн доларів. Про це йшлося в інтерв'ю Наталії Мосейчук з братами Байрактарами.
Халук розповів, що на підключення заводу до електрики прийшлося чекати б 2 роки. І за це просили 10 млн доларів.
"Нам потрібна електрика на земельній ділянці. Знаєте, скільки коштує приєднатися до мережі? 10 млн доларів! Як вам таке? І вони кажуть, що на під'єднання знадобиться 2 роки, що так все працює. Але хіба це все не корупція?.. Зараз люди воюють, страждають. То що важливо? Щоб я чекав 2 роки на електрику? Ми повинні зосередитися на тих речах, які справді підтримують Україну, а не дивитися на негативні дрібниці", - заявив під час інтерв'ю гендиректор компанії.
Він зазначив, що в Туреччині нічого не потрібно платити за під'єднання до електромережі. І роблять це за тиждень-два.
"Скільки коштує? - Нуль! Ми цей офіс (там, де проходило інтерв'ю - ред.) просто включили в розетку. А, щоб отримати дозвіл на це, треба 1-2 тижні", - сказав Халук.
На запитання Мосейчук, чи повідомила компанія про це Зеленському, чи комусь іншому, Халук сказав, що так. Влада України знає про цей інцидент.
"Я сповістив владу про це. Але чогось просити я не люблю. Це критично для України та її майбутнього", - підкреслив власник Baykar.
3 лютого 2022 року Україна підписала угоду з Туреччиною щодо будівництва заводу з виробництва безпілотників Bayraktar. Тоді міністр оборони України Олексій Резніков тоді казав, що на турецьких дронах стоятимуть двигуни від «Мотор Січі». Турецька оборонна компанія Baykar, яка виготовляє безпілотники Bayraktar, планує завершити будівництво свого виробничого заводу в Україні через два роки. Це заявив генеральний директор Халук Байрактар. Фаза детального проєктування заводу вже закінчена.
Планується, що на українському підприємстві з вироблення дронів у перші п’ять років працевлаштують 355 спеціалістів, а у 2032 році кількість працівників збільшать до 370. Середня заробітна плата на заводі буде у 10 разів більша за мінімальну місячну зарплату для інженерно-керівного персоналу та в 5 разів більше для технічних працівників. За угодою між урядами України та Туреччини матеріали та обладнання для реалізації спільних проєктів звільнять від митного оподаткування. Також на 10 років турецькі інвестори не будуть сплачувати податок на прибуток та земельні податки.
Це турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат (БПЛА) з великою тривалістю польоту, здатний виконувати дистанційно керовані або автономні польоти. Літаки та їхнє озброєння контролюються екіпажем на наземній станції керування. Технічні характеристики Bayraktar TB2:
Раніше Інформатор повідомляв, що безпілотний літальний апарат Bayraktar Kizilelma військової компанії Bayrak Makina з реактивним двигуном української компанії “Мотор Січ”, здійснив перший успішний політ у Туреччині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.