Між вірменськими поліцейськими та представниками збройних сил Азербайджану виникла перестрілка на дорозі до Нагірного Карабаху
Азербайджанські та вірменські військові влаштували перестрілку на території Нагірного Карабаху. У результаті інциденту є загиблі та поранені. Обидві сторони звинувачують одна одну в порушенні режиму припинення вогню.
5 березня в Нагірному Карабаху в невизнаній Нагірно-Карабаській Республіці (Арцах) сталося боєзіткнення між вірменськими та азербайджанськими військовими. Зі сторони Арцаху та Азербайджану повідомляють про загиблих та поранених, передає «Радіо Свобода».
Азербайджан заявляє, що представники Вірменії відкрили вогонь, коли азербайджанські військові хотіли перевірити їхні автомобілі на дорозі Ханкенді — Халфалі — Турс. В Азербайджані вважають, що Вірменія переправляє цією дорогою озброєння до невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.
«Вранці 5 березня з метою перевірки отриманої інформації підрозділами азербайджанської армії була здійснена спроба зупинити та перевірити транспортні засоби, які здійснювали незаконні військові перевезення. З протилежного боку були здійснені постріли, а також Внаслідок обстрілу є жертви та поранені з обох сторін», — повідомляють у Азербайджанському МЗС.
Офіційний Баку звинувачує Єреван у порушенні домовленостей щодо припинення вогню. У Міністерстві закордонних справ Азербайджану закликає до негайного виведення Вірменські збройні сили з територій Нагірного Карабаху.
Натомість в Арцаху заявили, що насправді йдеться про напад диверсійної групи Азербайджану на автомобіль правоохоронців, унаслідок якого загинули троє поліцейських, а ще одного поранено. За словами Міністерства внутрішніх справ невизнаної республіці, в авто не було зброї, окрім табельної. Відомство опублікувало відео, заявивши, що це кадри нападу азербайджанських військових, і показало фото з місця події.
«Азербайджанська диверсійна група потрапила в засідку в лісосмузі біля дороги і звідти атакувала автомобіль», — йдеться в повідомленні структури.
Нагірний Карабах — спірна територія на Південному Кавказі, яку і Вірменія і Азербайджан вважають своїми. Після розпаду СРСР територія відійшла до складу Азербайджану. Але у 1991 році Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, проголосив незалежність від Баку. Через це розпочалася війна, яка тривала до 1994 року. Після цього було укладено перемир’я, але у 2020 році бойові дії відновилися. У 2022 році, скориставшись тим, що росія вторглася в Україну й не могла надати підтримку своєму союзнику по ОДКБ Вірменії, Азербайджан відновив бойові дії і досягнув значного успіху.
Влада Вірменії змушена була погодитися на невигідні умови миру. Азербайджан встановив контроль над частиною спірних територій та окремими районами «НКР». Країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху залишаться російські миротворці, а Вірменія свої сили виведе. Але Єреван не виконав відведення.
У грудні 2022 року, після того, як азербайджанські сили заблокували Лачинський коридор, яким із Нагірного Карабаху можна було дістатися Вірменії тисячі вірмен та азербайджанців влаштували протест проти блокади єдиного наземного сполучення з Вірменією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.