Зорепад Оріоніди ось-ось досягне свого піку. Шоу триватиме до світанку, обіцяють в NASA
Щороку в жовтні-листопаді Земля проходить через хвіст уламків, залишених кометою Галлея. Результатом цього є явище, яке в NASA називають одним із найкрасивіших космічних дощів року - метеорним потоком Оріоніди. Він триватиме до 22 листопада, однак піку досягне вже на цих вихідних, в суботу та неділю, 21 та 22 жовтня.
Обидві земні півкулі, як північна, так і південна, отримають шанс побачити до 20 метеорів на годину. Це шматки колишньої комети, залишки якої кам'янистою хмарою обертаються навколо Сонця кожні 76 років, йдеться в матеріалі Sciencealert.
Коли Земля двічі на рік проходить крізь цю хмару, метеороїди згорають у її атмосфері, перетворюючись на метеори, інакше відомі як падаючі зірки. Метеорний потік Оріоніди відомий своїми найшвидшими метеорами – за даними NASA, вони вриваються в атмосферу Землі зі швидкістю 66 км/с.
Це означає, що вони можуть залишати за собою радіаційні "хвости". Вони також здатні створювати вогняні кулі, що надзвичайно яскраво сяють протягом кількох секунд чи навіть хвилини, перш ніж згаснути.
Довити їх оком слід не на балконі. Треба знайти низьку місцину з поганим освітленням і залягти саме там. В NASA порекомендували запастися "спальним мішком, ковдрою або кріслом на газоні".
Ляжте на спину так, щоб ноги дивилися на південний схід, якщо ви перебуваєте в північній півкулі, або на північний схід, якщо ви перебуваєте в південній, і дивіться вгору, в нічне небо.
Вам також потрібно буде знайти на небі сузір’я Оріона, щоб знати, де з’являться метеори (які називаються радіантами). Найпростіший спосіб це зробити – пошукати пояс Оріона – три зірки, розташовані майже рівномірно по прямій лінії. Знайшовши радіант, не дивіться прямо на нього, а знайдіть темну ділянку неба приблизно на 45–90° від нього, щоб сфокусуватися.
"З цієї точки зору вони виглядатимуть довшими та ефектнішими", - кажуть у NASA.
Пам'ятайте, ваші очі адаптуються в темряві не менше, ніж за півгодини, і ви почнете бачити метеори!
"Запасіться терпінням – шоу триватиме до світанку, тож у вас буде достатньо часу, щоб мигцем побачити", – додали в космічному агентстві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.