Банки можуть змусити «заднім числом» сплатити 50% податку на прибуток за 2023 рік
ВР, Мінфін та НБУ планують збільшити податок до понад 50% і оподаткувати банки ретроспективно за 2023 рік. Це має поповнити держбюджет на додаткові 24 млрд гривень.
Про це Forbes розповіли двоє депутатів фінкомітету та топпосадовець, дотичний до підготовки змін.
«Депутати мають внести зміни до законопроєкту №9656-д, який Рада ухвалила вже в першому читанні. Зараз там передбачено підвищення ставки податку для банків з 18% до 36% на 2024–2025 роки. Мінфін ініціював ще більше підвищення до другого читання», - повідомили вони виданню.
Згідно інформації, зараз Мінфін, НБУ та депутати профільного фінансового комітету планують збільшити податок до понад 50% і оподаткувати банки ретроспективно за 2023 рік. Причина таких змін – великий дефіцит держбюджету, який треба чимось покривати, кажуть співрозмовники. Тоді як банківський сектор цьогоріч вже за три квартали отримав 110 млрд грн прибутку.
Додаткове оподаткування банків «заднім числом» за 2023 рік має принести в бюджет 24 млрд грн.
Ще влітку представники влади заговорили про можливість додаткового оподаткування банків, які в умовах високих процентних ставок отримали серйозний прибуток. Парламентарі розглядали два можливі підходи. Перший – оподаткування всіх чистих процентних доходів, отриманих за рік, з якого почне діяти норма за відносно невеликою чи середньою ставкою.
«Наприклад, в Іспанії це 4,8%», – розповідав у серпні Гетманцев.
Другий – оподаткування різниці між чистими процентними доходами у звітному році та середнім значенням за останні три–чотири роки. Наприклад, у Литві за ставкою 60% оподатковується 50% різниці між чистим процентним доходом у базовому році і його середнім значенням за попередні чотири роки, пояснював нардеп.
Та в підсумку НБУ й депутат зійшлись на варіанті простого підвищення податку на прибуток удвічі – до 36%. З таким формулюванням Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні 19 жовтня. До другого читання ставка «додаткового» податку має значно зрости через необхідність покривати великий дефіцит бюджету в 2024 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.