В Ірані відкинули звинувачення та кажуть, що не втручаються у американські вибори
У передвиборчому штабі кандидата у президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа заявили про злам електронної пошти. Там вважають, що за зливом конфіденційних документів можуть стояти хакери з Ірану. В Ірані відкинули звинувачення у кібератаці та втручанні в американські вибори.
Про це пишуть Politico та Associated Press. Зазначається, що наприкінці липня ЗМІ почали отримувати електронні листи від анонімного облікового запису, підписаного просто як "Роберт", із внутрішніми листуваннями чиновника кампанії Трампа.
Зокрема, переслані документи включали досьє на сенатора від штату Огайо Джеймса Девіда Венса, якого Трамп вибрав своїм кандидатом у віцепрезиденти. Досьє датовано 23 лютого, і, за даними Politico, його справжність підтвердили двоє людей. Один із них зазначив, що це попередня версія документів щодо перевірки Венса. Цей великий (на 271 сторінку) документ включає інформацію про попередні повідомлення та заяви Венса. Деякі з них, наприклад, його колишня критика Трампа, зазначені в документі як "потенційні вразливі місця".
Крім того, у витоку містилася частина документа щодо сенатора від Флориди Марко Рубіо, який також був одним із фіналістів на посаду віцепрезидента в кампанії Трампа. Відправник також повідомив журналістам, що має "різноманітні документи" - від юридичних та судових матеріалів Трампа до внутрішніх обговорень кампанії. "Роберт" порадив журналістам не цікавитись, звідки он їх узяв, бо будь-яка відповідь на це питання скомпрометує його та "юридично обмежує їхню публікацію"
10 серпня штаб Трампа підтвердив факт злому. У штабі підозрюють, що до крадіжки та поширення конфіденційних внутрішніх документів причетні іранські діячі, втім команда не надала жодних конкретних доказів. За даними AP, ця заява з'явилася наступного дня після звіту Microsoft, у якому докладно описано спроби іноземних агентів втрутитися у передвиборчу кампанію 2024 року у США.
Зокрема, йдеться про випадок, коли у червні підрозділ іранської військової розвідки надіслав "фішинговий електронний лист високопосадовцю президентської кампанії зі зламаної адреси електронної пошти колишнього старшого радника".
Представник передвиборчої кампанії Трампа Стівен Чунг звинуватив у зламуванні іноземні джерела, які вороже налаштовані щодо США. Він заявив, що "іранці знають, що президент Трамп припинить їхнє правління терору, як він робив у свої перші чотири роки в Білому домі".
Проте штаб Трампа не надав жодних конкретних доказів причетності Ірану, підкреслює AP. Місія Ірану в ООН відкинула ці заяви. Там наголосили, що уряд Ірану не має жодних намірів чи мотивів втручатися у президентські вибори у Сполучених Штатах.
13 липня під час мітингу у Пенсільванії на кандидата в президенти США Дональда Трампа вчинили замах. Прямо під час промови у нього вистрелили з вогнепальної зброї. Одна з куль, випущена стрільцем, зачепила вухо політика. Під час стрілянини було вбито одного учасника мітингу, ще кілька людей отримали поранення.
5 листопада США обиратимуть свого нового лідера. У серпні віцепрезидент США Камала Гарріс набрала 99% голосів делегатів з'їзду Демократичної партії під час голосування за висунення її кандидатури на президентських виборах у США. Гарріс вступила у перегони 21 липня, коли президент Джо Байден згорнув свою кампанію і підтримав свою віцепрезидентку після катастрофічного виступу на дебатах 27 червня проти Трампа.
Віцепрезидентка США Камала Гарріс випереджає республіканця Дональда Трампа у президентських гонках. Результати загальнонаціонального опитування показали, що Гарріс підтримують 42% американців, а Трампа - 37%. Окрім того, Гарріс випереджає Трампа у семи ключових штатах Америки.
Гарріс і Трамп нарешті домовилися про дату проведення теледебатів. Місцем проведення стане телеканал ABC. Дебати відбудуться 10 вересня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.