Щоб зупинити війну в Україні Трамп має посилити позиції США. Вірогідний сценарій передбачатиме тиск на Росію та, водночас, деякі поступки: відкладення членства України в НАТО та паузу в поверненні окупованих територій. А також забезпечення незалежності від Росії, масштабну відбудову та гарантії незалежності, які включатимуть європейську військову присутність в Україні.
Найімовірніший сценарій завершення війни, який може перебувати на розгляді у Трампа, включає балансування з антиросійськими санкціями та введення європейських солдатів в Україну. Україна має погодитися на тимчасову відмову від вступу до НАТО та не вимагати негайного повернення окупованих територій. Натомість буде розроблений план реконструкції України та досягнуто незалежності від російського впливу.
Радники новообраного президента США Дональда Трампа готують для нього реальний сценарій припинення вогню в Україні. Видання The Atlantic проаналізувало політичний документ, який випустив близький до Трампа аналітичний центр і автором якого є його призначений посланник по Україні Кіт Келлог. У ньому описується угода, що об'єднує припинення вогню для заморожування конфлікту, гарантії безпеки для України, допомогу у відновленні та деяке (але не повне) пом'якшення санкцій для Росії.
"Але найважливіше - це психологія самого Трампа. Він шукає своє місце в історії, і частиною цього є бажання бути великим миротворцем", - йдеться у статті.
Зазначається, що якщо раніше Трамп і захоплювався Путіним, то зараз його ставлення змінилося, оскільки Путін уже три роки веде війну в Україні, яку планував провести бліцкригом, втратив до 600 тисяч солдатів, послабив економіку, підштовхнув Швецію і Фінляндію до вступу в НАТО, ледь не був захоплений зненацька держпереворотом, потребує допомоги Північної Кореї й Ірану і направив країну на шлях васальної залежності від Китаю. У зв'язку з цим Трамп може нав'язати Путіну своє бачення. Щоб підсилити позиції Трампа, США можуть зняти обмеження на використання далекобійної зброї на території Росії, а також, за потреби, радикально розширити санкції.
Угода на основі плану Келлога може включати відстрочку членства України в НАТО. Але оскільки низка країн НАТО, особливо Угорщина, і без того заблокують негайний вступ України в найближчому майбутньому, то в будь-якому разі процес членства буде довгим і важким. Також Україні, можливо, запропонують не домагатися негайного повернення територій, окупованих Росією. Але це може статися в майбутньому.
Найголовніше - це справжня незалежність України, її безпека та її відновлення. План передбачає повне виключення впливу Росії, жодних зарезервованих прав, жодного явного або передбачуваного вето на будь-який аспект української політики і суспільства. Допомога у відновленні може бути надана європейськими та іншими донорами, можливо, за рахунок заморожених російських активів. Однак ці гарантії безпеки мають підкріплюватися присутністю в Україні великої кількості військ з європейських країн.
"Невеликої сили, призначеної для виконання ролі розтяжки, буде недостатньо. Потрібні більш суттєві сили - польська дивізія, дивізія під керівництвом Франції та Великої Британії, а також, можливо, турецької або якоїсь іншої складової дивізії. Загалом, це має бути близько 100 тисяч військовослужбовців із ядерних держав Європи", - говорить автор статті.
Велика Британія та Франція розглядають та обговорюють відправку власних військових в Україну. Але не для участі у бойових діях проти російського режиму, а для розміщення на лінії розмежування для моніторингу. Німеччина потенційно може відправити миротворчу місію в Україну по звершенню гарячої фази війни в Україні. Зараз Берлін вивчає ситуацію та опрацьовує різні сценарії, що додатково підтвердила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Міністри закордонних справ та оборони країн Європейського Союзу також обговорюють можливість відправки військових інструкторів в Україну. При цьому проти відправки інструкторів в Україну виступають Німеччина, Словенія та Угорщина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.