Представники Брюсселя вважають, що ситуація для Києва на фронті гірша, ніж про це розповідають публічно
За інформацією німецького видання Welt, у Брюсселі майже не вірять у повернення Україною окупованих територій, хоча офіційно про це не говорять. Співрозмовники газети зазначають, що ситуація на фронті для Києва гірша, ніж це подається в суспільстві. Прорив російських військ через другу лінію оборони України є лише питанням часу, вважають на Заході.
Водночас високопоставлений дипломат, розмовляючи з німецькими журналістами, заявив, що найближчим часом в Україні буде припинений вогонь, незалежно від результатів виборів у США. Президент Володимир Зеленський підкреслив, що питання територіальної цілісності має вирішуватися за участі українського народу. Про це Welt написав у четвер, 1 серпня.
Так, військові та дипломати з Євросоюзу та НАТО прогнозують припинення вогню протягом шести-дев'яти місяців, незалежно від результату виборів у США. Дипломат, який спілкувався з Welt, зазначив, що ситуація може тривати роками, з періодичними порушеннями режиму припинення вогню. Він також наголосив, що Захід має скористатися цією паузою для підвищення своєї обороноздатності, щоб стримати новий наступ Кремля.
Згасання віри в перемогу України пояснюється тим, що Захід, ймовірно, не збільшить військову підтримку до рівня, що дозволяє розпочати успішний широкомасштабний контрнаступ. У Вашингтоні та Берліні побоюються ескалації конфлікту та непередбачуваності Путіна, зокрема використання тактичної ядерної зброї або розпаду Росії, що може призвести до неконтрольованого доступу до її ядерного арсеналу, йдеться у публікації.
Наприкінці липня президент України Володимир Зеленський заявив, що переговори з Росією можуть розпочатись у рамках другого Саміту миру. І виведення окупаційних військ не є до цього головною умовою. Проте такий сценарій є найбільш справедливим.
А в інтерв'ю французьким ЗМІ Зеленський заявив, що питання територіальної цілісності не може бути вирішене без участі українського народу. Зокрема він висловився про референдум щодо територій і закінчення війни.