У Time розповіли, скільки росії коштує один день війни проти України

Читать на русском

Путін знищує російську економіку, щоб продовжувати війну в Україні

Читать на русском
Путін
За підрахунками економічних аналітиків щонайменше 1 мільярд доларів на день

Путін знищує російську економіку, щоб продовжувати війну в Україні

Путін витрачає мільярди доларів щодень, грабує власну країну та руйнує її економічне майбутнє лише заради одного — продовження війни проти України. Яка економічна ситуація в країні та скільки ще триматиметься на плаву "машина" президента рф. 

Про це пише видання Time.

Кошти для фінансування вторгнення Путін бере збуваючи російський капітал та ухиляючись від слабких західних санкцій.  Ціни на енергоносії, нафту, на природний газ, зерно, пшеницю, пиломатеріали, метали та практично всі товари, які виробляє росія, сьогодні нижчі, ніж до вторгнення, однак це не заважає росії витрачати, за підрахунками економічних аналітиків щонайменше 1 мільярд доларів на день, і це точно не те, на що розраховував Путін, вкладаючи мільярди лише в групу Вагнера та інші компанії Пригожина. 

Історична закономірність

З двох великих російських революцій за минуле століття обидві були підкріплені виснажливими економічними труднощами, спричиненими частково військовими видатками і боротьбою на полі бою. Подібним чином Перша світова війна виснажила скарбницю царя Миколи II до його зречення від престолу в 1917 році, коли Росію охопили понад 100 робітничих страйків серед широкомасштабного голоду, посиленого як примусовим призовом, так і поверненням військових ветеранів на війну. А до розпаду Радянського Союзу призвели зростаючі витрати холодної війни в поєднанні з низькими цінами на нафту та серйозним спадом економіки, які підірвали країну зсередини. Програні війни йдуть рука об руку з економічною трясовиною та зміною режиму в Росії.

Як Путін продовжує залишатися на плаву так довго? 

Путін фінансує своє вторгнення в Україну не лише коштом незначного експорту сировини чи ухилення від санкцій, але й коштом канібалізації економіки Росії. Як екстрактивний авторитарний диктатор із державним контролем над 70% економіки,

Без грошей президента рф не залишили місцеві бізнесмени, з яких він стягнув величезні "податки на надприбуток". Відтак, торішній рекордний податок на надприбуток у розмірі 1,25 трильйона доларів для "Газпрому" та деяких інших російських державних підприємств виявився не одноразовим. Путін лише подвоїв свої вимоги та наказав збільшити податки на надприбуток через кілька місяців, залучивши ще трильйони рублів від великих компаній та олігархів. Спочатку диктатор вдався до стягнення високих податків з компаній та людей, які залишили Росію після вторгнення, пізніше він припинив маскуватись та почав без розбору захоплювати гроші та майно.

До того ж Путін знехтував фіскальною політикою, досягнувши рекордного дефіциту бюджету, друкуючи рекордні суми грошей з повітря, змушуючи російські банки та фізичних осіб купувати російські борги та витягуючи сотні мільярдів суверенного багатства Росії, руйнуючи майбутнє країни.

Від цього в країні стало більше розчарованих еліт, які стверджують, що політичні реформи Путіна шкодять російській економіці навіть гірше, ніж західні санкції, які вже призводять до краху цілих секторів російської економіки. Крім санкцій, понад 1000 західних компаній покинули Росію, російським споживачам уже важко знайти колишні основні продукти, починаючи від побутової електроніки і закінчуючи автомобілями.

Нагадаємо, раніше ми писали про спецтрибунал для росіян. Що очікує воєнних злочинців — читайте тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.