У ТЦК пояснили, які виплати можуть отримати військові та їхні рідні й скільки часу займе процес

Родичам загиблих захисників сума в 15 мільйонів гривень виплачується частинами - 1/5 частина суми одразу, решта - протягом 40 місяців

тцк
В ТЦК пояснили алгоритм нарахування виплат

Поранені бійці та родичі загиблих захисників України мають право на грошову допомогу. Процес може зайняти до пів року через бюрократію. Постраждалим захисникам допомога надходить однією сумою, родичі отримують кошти частинами.

Про це 24 лютого заявив речник Полтавського обласного ТЦК і СП Роман Істомін. Він уточнив, що одноразова допомога виплачується у випадках, коли військовий дістав інвалідність, тимчасової втрати працездатності або загинув за посередництва ТЦК. При цьому він уточнив, що виплатами чинним військовим займається військова частина, за якою закріплений боєць.

За словами Істоміна, постраждалому бійцю допомогу виплачують однією сумою після встановлення обставин отримання поранення. Що стосується загиблого військового, то його родичам сума в 15 мільйонів гривень виплачується частинами - 1/5 частина суми одразу, а решта - протягом 40 місяців. Також він пояснив алгоритм першого нарахування:

  • громадянин звертається до ТЦК;
  • встановлюються обставини події та військова частина;
  • ТЦК робить запити на військову частину, щоб отримати документи та інформацію про загибель та інше;
  • збір і перевірка пакета документів у ТЦК;
  • надсилання документів до Міноборони;
  • ухвалення рішення про виплату в оборонному відомстві.

"Звичайно, військові частини можуть бути в районі виконання завдань, працюють по-різному. Відповідь від військової частини, а часом буває, що це листування неодноразове, може тривати справді довго, в районі двох місяців. Потрібно розуміти, що ці документи не надсилаються, умовно кажучи, поштою. Вони надсилаються тільки фельд'єгерським поштовим зв'язком", - підсумував представник Полтавського обласного ТЦК і СП.

Виплати військовим

Військовослужбовці, які отримали поранення, травму, контузію чи каліцтво під час захисту України, мають право на низку виплат та соціальних гарантій. Якщо військовий отримав поранення на фронті та перебуває на лікуванні або у відпустці для лікування після тяжкого поранення, він може кожного місяця отримувати до 100 000 грн додаткової грошової винагороди, а також щомісячне грошове забезпечення. Воно передбачене за останньою займаною посадою на весь час лікування, але не більше 12 місяців поспіль.

Також військові можуть отримати допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Розмір виплати дорівнює місячному грошовому забезпеченню військовослужбовця. Це включає посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років і додаткові щомісячні виплати, але не враховує винагороди, зокрема "бойові". Вона надається один раз на рік, за наявності підстав на подачі відповідного рапорту.

Право на одноразову грошову допомогу мають військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, у разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності, спричиненої пораненням, травмою, контузією, каліцтвом або захворюванням, що виникли під час виконання обов’язків військової служби або у процесі її проходження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube