До ТЦК слід прийти зі всіма особистими та військово-обліковими документами
Військовозобов'язані громадяни, які змінили своє місце проживання у зв'язку із війною, перш ніж стати на облік у новому ТЦК та СП, мають знятися зі старого військкомату. Якщо ж виникають форс-мажорні ситуації, які не дозволяють зробити цього, то можна не зніматися у старому ТЦК та СП, а одразу оновити військово-облікові дані у новому. При цьому слід зібрати доволі великий пакет документів.
Про те, як правильно оновити військово-облікові дані громадянам, які змінили місце проживання, або які є внутрішньо переміщеними особами, розповів речник Полтавського ТЦК та СП Роман Істомін в інтерв'ю виданню "Фокус".
За словами Істоміна, якщо виникають певні форс-мажорні ситуації, коли, приміром, населений пункт перебуває у тимчасовій окупації РФ, або на його території ведуться активні бойові дії, то можна одразу ставати на облік у новому ТЦК та СП. При цьому у військкомат слід прихопити як особисті документи, так і військово-облікові.
"Якщо виникають форс-мажорні ситуації, наприклад, зараз війна в Україні і людина є внутрішньо переміщеною особою або її населений пункт взагалі перебуває під тимчасовою російською окупацією, вона може прибути до ТЦК саме за своїм новим місцем проживання і встати на військовий облік без явки у свій "старий" ТЦК", - пояснив Істомін.
До ТЦК та СП для оновлення військово-облікових даних або постановки на облік слід взяти свій паспорт, ідентифікаційний код, важлива наявність військового квитка, тимчасового посвідчення, а також посвідки про приписку.
Усі ці документи мають бути зібраними для того, зробити підтвердження переїзду, зміни свого місця проживання. Якщо ж мова йде лише про уточнення військово облікових даних - можна скористатися послугами застосунку Резерв+ чи ЦНАПу.
"Якщо ми кажемо про оновлення даних, то потрібно брати всі документи, які підтверджують зміни цих самих даних. Але якщо ми говоримо про уточнення своїх персональних даних, які треба оновити протягом 60 днів, то зробити це можна взагалі без відвідання ТЦК, оскільки законом передбачено, що зробити це можна у ЦНАПі або навіть за допомогою застосунку "Резерв+", - підкреслив він.
Військово-облікові дані усі українські військовозобов'язані можуть оновити у декілька способів. Це можна зробити через застосунок Резерв+, через ЦНАП, особисто навідавшись до ТЦК та СП. Головне при цьому встигнути це зробити до 18 липня.
Вже з 18 червня у застосунку Резерв+ стане доступним QR-код, який матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий військовий квиток. Планується, що застосунок автоматичного його генеруватиме.
Для оновлення даних через ЦНАП з собою слід узяти паспорт, ідентифікаційний код, телефон. У ЦНАПі сформують спеціальний витяг, який підтвердить, що дані оновлено. Також можна особисто навідатись до ТЦК та СП і на місці оновити свої військово-облікові дані. При цьому, ті військовозобов'язані, які прийшли до ТЦК та СП добровільно, можуть укласти контракт на рік служби в армії, а потім звільнитися.
Нагадаємо, раніше інформатор писав, що ухилянти не зможуть безкінечно відкуплятися від мобілізації лише сплатою штрафу. Останнє не звільняє їх від військового обов'язку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.