У суді пояснили, чому Лозинського відправили під домашній арешт, а не під варту за хабар

Читать на русском

Текст рішення суду про запобіжний захід зачитали у ВАКС у понеділок, 30 січня

Читать на русском
У суді пояснили, чому Лозинського відправили під домашній арешт, а не під варту за хабар
Органи досудового розслідування довели можливу причетність Лозинського до скоєння злочину

Текст рішення суду про запобіжний захід зачитали у ВАКС у понеділок, 30 січня

Суддя Вищого антикорупційного суду України Ярослав Шкодін на засіданні пояснив, чому колишньому заступнику міністра інфраструктури Василю Лозинському дали домашній арешт. Йдеться про запобіжний захід. Адже сторона звинувачення вимагала утримання під вартою із заставою у 50 мільйонів гривень.

Текст рішення суду про запобіжний захід зачитали у ВАКС у понеділок, 30 січня, пише "РБК-Україна". Суд, у ході якого суддя мав зачитати текст рішення, мав відбутися о 17:00, але у результаті почався лише о 21:30.

Слідчий суддя Шкодін, зачитуючи рішення, пояснив, що органи досудового розслідування довели можливу причетність Лозинського до скоєння злочину, а також ризики, у зв'язку з якими клопотали про утримання під вартою як запобіжний захід. Проте слідчі органи, на думку судді, не довели до суду реальний майновий стан Лозинського, через що суд не може визначити 50 мільйонів як помірну заставу, яку підозрюваний може виплатити.

"Неможливість прокурора довести до слідчого судді дійсний актуальний майновий стан підозрюваного, відкрито виявлене ним небажання спростувати затвердження захисту з приводу недостовірності наданих органу суду відомостей, позбавляє суддю можливості об'єктивно оцінити доцільність запобіжного заходу та визначити розмір застави, яка є помірною", - заявив Шкодін.

У коментарі виданню прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Омельченко зазначив, що не згоден із рішенням судді. Він вважає його необґрунтованим.

"Доведеність чи недоведеність у певній частині розміру майнового стану підозрюваного, можливо, і може бути доказом непомірності застосування застави, але не в нашому випадку. Тому що відповідно до вимог КПК України, закон не покладає обов'язок сплатити заставу саме на підозрюваного. Сплатити заставу можуть і члени її сім'ї, і близькі родичі, у тому числі й, можливо, навіть інші особи, фігуранти нашого кримінального провадження", - зазначив Омельченко.

При цьому він додав, що суддя погодився і з ризиками, і з доказами можливої причетності Лозинського до злочину. Тому до САП мають намір подати апеляцію про зміну запобіжного заходу.

Справа Лозинського 

21 січня затримали заступника міністра у підозрі розкрадання бюджетних коштів. Його звинувачують в отриманні хабаря у розмірі 400 тисяч доларів при закупівлі генераторів, а повна сума закупівлі складала 1,8 млрд гривень. Згодом його звільнили з посади. А вже 24 січня, ВАКС обрав Лозинському запобіжний захід - цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом. Хоча детектив НАБУ та прокурор САП просили заарештувати Лозинського з альтернативою 50 млн грн застави.

Раніше ми повідомляли, що Міноборони потрапило у корупційний скандал через завищені ціни на продукти для військових. Деталі тут. Також читайте, кого з міністрів можуть звільнити

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.