"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Стурбованість США зросла після візиту голови міноборони рф Сергія Шойгу до Тегерану
У США вважають, що Іран планує поставити росії ракети малої дальності для ведення війни проти України. Йдеться про ракети малої дальності "Абабіль" та "Фатех-110". Ірано-російська військова співпраця розширюється, оскільки москва наполягає на війні в Україні, заявляють США.
Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на офіційних осіб США у вівторок, 21 листопада. Стурбованість США зросла після того, як Іран продемонстрував ракети Ababil і Fateh-110 главі міноборони рф Сергію Шойгу під час його візиту до Тегерану у вересні.
Речник Ради національної безпеки США вважає, що Іран розглядає можливість надання росії балістичних ракет для використання в Україні. У виданні додають, що посольство росії у Вашингтоні та представництво Ірану в ООН не надали коментарів щодо цієї ситуації. У США також думають, що Іран стає дедалі важливішим партнером рф, але при цьому отримує вигоду від цих відносин. Речник Ради нацбезпеки США каже, що росія допомагає Ірану покращити можливості у зборі супутників та надає країні ракети, системи ППО та військову електроніку.
Fateh-110 є наступницею іранської копії з китайської копії радянської ракети 9М21 для "Луна-М". Zolfaghar є покращеною версією Fateh-110. Тегеран заявляв про такі ключові характеристики цих ракет:
Потужність бойової частини Fateh-110 у 2-2,3 раза більша, ніж у російської крилатої ракети "Калібр". Орієнтовний час польоту ракети Fateh-110 на заявлені 300 км оцінюється у 300-350 секунд.
Експерти раніше заявляли, якщо окупанти будуть запускати Fateh-110 зі своєї території, території Білорусі або окупованих територій України, то ці ракети можуть вдарити майже у будь-якій точці України, окрім південно-західних районів. У випадку Zolfaghar з дальністю 700 км два дозволять повністю тримати під вогневим ураженням будь-який куточок України (якщо запускати з території Білорусі чи окупованого Криму).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.