У США суд відмовив уряду у праві продати яхту олігарха з Росії

Яхту Amadea було затримано владою Республіки Фіджі у квітні 2022 року

Яхта Amadea і суд
У США суд відмовив уряду у праві продати яхту олігарха з Росії

У праві продати конфісковану яхту Amadea, яка належить російському олігархові Сулейману Керімову, відмовив уряду США федеральний суд Південного округу штату Нью-Йорк. Яхта, як і сам російський олігарх, перебуває під санкціями США.

Про це повідомила радіостанція "Голос Америки". Згідно з рішенням суду, витрати на утримання яхти не є надмірними, і це означає, що обслуговування яхти та інші пов'язані з нею витрати повністю оплачуватимуть американські платники податків.

Вартість яхти оцінюється в $325 млн. Витрати на яхту щомісяця становлять близько $740 тисяч. Таким чином, у рік американська влада витрачає на утримання конфіскованої яхти понад $7 млн.

Яхту Amadea було затримано владою Республіки Фіджі у квітні 2022 року після того, як вона увійшла без дозволу до виняткової економічної зони держави. Співробітники поліції заявили, що, за попередньою інформацією, яхта належить сенатору Керимову, який перебуває під санкціями. Мін'юст США направив ордер на конфіскацію яхти і судно заарештували.

Зареєстрований власник яхти компанія Millemarin Investments Ltd. стверджує, що власником Amadea є власник ВАТ "Незалежна Нафтогазова компанія" Едуард Худайнатов, який не перебуває під американськими санкціями. Але влада США впевнена, що бізнесмена використовували як підставну особу для того, щоб приховати справжнього власника судна.

Санкції США

У  червні 2022 року Верховний суд Фіджі дозволив представникам Мін'юсту США забрати судно. У жовтні 2023 року американська влада подала цивільний позов про конфіскацію яхти, процес триває досі.

Мінфін США у квітні 2022 року вніс олігарха РФ Керімова до списку санкцій, в якому, крім нього, були ще 38 російських бізнесменів і компаній. Влітку 2022 року США ввели обмеження проти трастової компанії Heritage Trust, що базується в штаті Делавер, вартість якої перевищує $1 млрд. За даними Reuters, Керімов нібито володіє часткою в цій компанії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube