Сенат США підтримав припинення дебатів щодо законопроєкту про допомогу Україні: далі - рішення по суті

Читать на русском

Сенатори проведуть голосування щодо грошей для України, Ізраїлю та Тайваню вже цього тижня

Читать на русском
Сенат, США, Україна
За відповідне рішення проголосували 66 сенаторів

Сенатори проведуть голосування щодо грошей для України, Ізраїлю та Тайваню вже цього тижня

Сенат США ухвалив клопотання про припинення дебатів щодо законопроєкту про виділення допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на понад 95 мільярдів доларів. Це рішення отримало 66 голосів з 60 необхідних. 33 сенатори виступили проти.

Американські законодавці в Сенаті мають ухвалити рішення щодо ініціативи по суті протягом найближчих днів. Після цього законопроєкт розгляне Палата представників США. Про рішення сенаторів у вівторок, 13 лютого, розповіла посол України у США Оксана Маркарова у своєму Facebook.

"Наступним кроком стало ухвалення клопотання "Про припинення дебатів по оновленому тексту законопроєкту HR 815" (законодавчий інструмент Закону про національну безпеку 2024), яке було підтримано 66 сенаторами (при необхідних 60), проти проголосували 33 сенатори", - написала дипломат.

Так, сенатори в понеділок ухвалили рішення припинити дебати по оновленому законопроєкту, який не передбачає вирішення питань посилення кордону США, як того вимагали республіканці. Основне голосування у Сенаті має відбутися у вівторок-середу. У разі схвалення документ передадуть до Палати представників.

Водночас спікер Палати Майк Джонсон розкритикував ініціативу і зазначив, що вона не містить положень про безпеку кордону. Таким чином законопроєкт "замовчує" найгострішу проблему для США, заявив він.

"Тепер, коли Сенат не досяг жодних змін у прикордонній політиці, Палата представників має продовжувати працювати за власною волею в цих важливих питаннях. Америка заслуговує на краще, ніж статус-кво Сенату", - сказав Джонсон.

США розглядають допомогу Україні

Наприкінці минулого року президент США Джо Байден висунув ініціативу про виділення допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню у розмірі 106 млрд доларів. Цей документ не отримав підтримки у Конгресі. Це призвело до того, що у США закінчились кошти на допомогу нашій країні.

Тому з 12 січня Штати офіційно призупинили допомогу Україні. Видання New Yourk Times у своєму нещодавньому матеріалі зазначило, що без американської допомоги Україна приречена на повільну поразку.

 

Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.