Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Новий уряд країни може скасувати європейські санкції проти росії та повернутися до політики "суворого нейтралітету"
У неділю, 22 жовтня, у Швейцарії фінальний день голосування на парламентських виборах. Попередні опитування свідчать про ріст кількості прихильників правопопулістської Швейцарської народної партії (SVP). Для росії це може означати скасування санкцій, а для українських мігрантів — суворіші правила перебування в країні.
За повідомленням агенції Watson, у країні голосування тривало впродовж чотирьох тижнів і більшість громадян вже віддали свої голоси. На неділю припадає лише останній день голосування, тож виборчі дільниці будуть відкриті на кілька годин, а перші результати оголосять приблизно о 16:00 за місцевим часом.
У жовтні 8,8 мільйонів швейцарців обирали 200 депутатів до Національної ради — нижньої палати парламенту та 46 представників до Ради кантонів — верхньої палати. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями право-популістська Швейцарська народна партія набере 28,1 % голосів, покращивши свої показники на 2,5 % у порівнянні з попередніми опитуваннями. Ймовірно, «Зелені» поступляться позиціями соціал-демократам.
SVP використовує антимігрантські настрої аби завоювати прихильність електорату. Через це їх, навіть, звинувачували у фашизмі. Очікується, що в наступні роки Швейцарія буде суворіша щодо мігрантів, хоч SVP виступає за збільшення допомоги українцям, які після повномасштабної війни виїхали до сусідніх країн, таких як Польща чи Чехія. Очікується також зменшення уваги до проблеми кліматичних змін.
Щодо України, Швейцарія і так наражалася на критику, блокуючи постачання озброєння власного виробництва із сусідніх європейських країн. Однак перемога правопопулістів означає ймовірність закріплення в Конституції «вічного нейтралітету». Країна повернеться до політики співпраці з режимом путіна, скасувавши санкції, попри загальноєвропейський осуд дій росії.
Критики такої позиції SVP заявляють, що в сучасних реаліях держава не має морального права закривати очі на злочини таких політичних гравців, як рф чи ХАМАС, і повинна підтримувати Західні санкції, оскільки сама є частиною Заходу. Однак «нейтралітет» для Швейцарії ще із часів наполеонівських воєн вважається мало не священним принципом політики й ці переконання досі потужні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.