У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Нью-Делі не подобається, що вона рясніє політичними кліше Комуністичної партії
Індія у вівторок, 4 липня, відмовилася підписати Стратегію економічного розвитку Шанхайської організації співробітництва (ШОС) на 2030 рік. Причиною такого рішення називають несприйняття формулювань, які повторюють офіційну політичну позицію Китаю. Зокрема Нью-Делі не сприймає засилля в документі посилань до політичних ініціатив КНР.
Новину розповідає портал The Wire з посиланням на власні джерела. Цього разу на саміті головувала Індія. Прем’єр-міністр Нарендра Моді вирішив провести його у віртуальному форматі. За підсумками зустрічі було прийнято одинадцять документів і рішень, зокрема підсумкову Делійську декларацію.
Натомість інший важливий документ — Стратегії економічного розвитку ШОС до 2030 року — так і не схвалили всі члени організації. На суперечності щодо цього питання наштовхнуло дивне формулювання щодо цього документу. У підсумковій декларації сказано, що лідери ШОС «вважають важливим забезпечити реалізацію Стратегії економічного розвитку ШОС до 2030 року, прийнятої зацікавленими державами-членами».
Визначення «зацікавлений» означає, що Стратегія не отримала загального схвалення. За даними Wire, відмовилася підписувати документ саме Індія. Джерела видання, яких не розголошують, стверджують, що Індії не сподобалися більшість формулювань. Остаточний текст документа містив занадто багато посиланнями на китайські дипломатичні крилаті фрази та політичні доктрини лідера Китаю Сі Цзіньпіна.
Очевидно Індії, яка планує в майбутньому зайнятим місце «майстерні Заходу» на тлі розгортання китайсько-американського конфлікту, зайве ускладнення стосунків із ЄС та США ні до чого. Знаково, що Індії також у черговий раз не виявилося в списку країн ШОС, які заявили про підтримку китайської ініціативи «Один пояс — один шлях» у підсумковій декларації.
Сама стратегія поки не оприлюднена, але зазначається, що вона сприйматиме розвитку «цифрової економіки, високих технологій та інновацій, модернізації існуючих міжнародних маршрутів автомобільного та залізничного транспорту, мультимодальних транспортних коридорів і логістичних центрів, фінансів та інвестицій, енергетичної та продовольчої безпеки, надійних, стійких та диверсифікованих ланцюжків постачання та промислової кооперація»
Раніше ми розповідали про те, що США пообіцяли Китаю санкції, якщо Пекін озброюватиме путіна. Також ми .розповідали про те, що Китай зробив черговий крок у «війні мікросхем».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.