У Румунії концерн Rheinmetall створив центр з ремонту військової техніки для України

Центр обслуговування військової техніки почне працювати цього місяця

Ремонт техніки ЗСУ
Модернізовані бойові машини піхоти "Marder" на підприємстві Rheinmetall, фото: Bild

Німецька компанія Rheinmetall будує центр логістики та ремонту бойової техніки у місті Сату-Маре, Румунія. Вже цього місяця він почне працювати. У ньому обслуговуватимуться самохідні гаубиці, танки Leopard 2 та Challenger, БМП Marder, броньовані транспортні машини Fuchs та військові вантажівки.

Про це пише Reuters. Центр логістики та ремонту бойової техніки розташований біля кордону з Україною. Один з представників компанії зазначив, що сервісний центр має відігравати центральну роль у підтримці оперативної готовності західних бойових систем, що використовують в Україні. 

"Для нас у Rheinmetall ключова турбота - забезпечити сили НАТО та Україну найкращою можливою підтримкою", - йдеться у заяві гендиректор концерну Арміна Паппергера.

У червні 2022 року компанія Rheinmetall заснувала подібний центр обслуговування у Литві. Він призначений для підтримки техніки НАТО в країнах Балтії.

База для ремонту техніки ЗСУ на кордоні України зі Словаччиною

Наприкінці грудня 2022 року у місті Кошице на сході Словаччини розпочала роботу база з ремонту військової техніки для Збройних сил України. Пошкоджену чи зношену техніку, зокрема гаубиці, ремонтує німецька танкобудівна компанія KMW. Співпраця реалізована на основі угоди урядів Німеччини та Словаччини. Німецька танкобудівна компанія Krauss-Maffei Wegmann (KMW) наразі організовує в регіоні ремонт великої техніки, яку було зношено або пошкоджено в боях в Україні, таких як самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2 000. Як писав військовий портал "Defence Express", розширення центрів обслуговування та наближення їх до кордонів України — цілком очікуваний крок, бо раніше німецькі САУ PzH 2000 для ремонту та відновлення необхідно було транспортувати до Литви.

Нагадаємо, Польща вже передала Україні свої перші винищувачі МіГ-29. Крім того, країни НАТО планують відправити в Україну 6 танкових батальйонів Leopard.

Також Інформатор писав, що Словаччина планує наростити виробництво боєприпасів для України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube