У Росії нова атака дронів: під ударами були нафтові об'єкти та металургійний завод

Читать на русском

Пожежі виникли на нафтових об'єктах у Воронезькій та Смоленській областях Росії

Читать на русском
Атака дронів на Росію
Вночі під уларом були щонайменше п'ять областей РФ

Пожежі виникли на нафтових об'єктах у Воронезькій та Смоленській областях Росії

Ударні безпілотники в ніч на 24 квітня, окрім Смоленської області, атакували нафтові об'єкти й в інших регіонах Росії. Зокрема, внаслідок атаки загорівся НПЗ у Воронежі. А на території міста Липецьк упав дрон.

Так, губернатор Воронезької області Олександр Гусєв заявив, що над регіоном нібито було збито 4 дрони. Внаслідок падіння уламків одного з них нібито сталось загоряння на території приватного домобудівництва, яке було локалізовано. Але відео із соцмереж свідчить про інше - як видно з кадрів, під ударом опинився НПЗ або нафтосховище.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2050

А губернатор Липецької області Ігор Артамонов повідомляє, що дрон впав у промисловій зоні міста Липецька, але жертв немає. На місці працювали екстрені служби.

Водночас місцеві жителі у соцмережах повідомляють, що БПЛА атакували Новолипецький металургійний комбінат (НЛМК). Підтверджень цієї інформації наразі немає. Цей об'єкт вже був під ударом дронів у лютому.

У Смоленській області вночі теж прогриміло кілька вибухів, після яких на місцевому нафтопереробному заводі виникла пожежа. Про загоряння повідомив губернатор регіону. Він заявив, що вибухи - це робота ППО по повітряних цілях.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2049

У Міноборони РФ підтвердили нічну атаку дронів. Там стверджують, що російська ППО за ніч нібито знищила 8 українських безпілотників по всій країні:

  • три - над територією Курської області;
  • два - над територією Бєлгородської області;
  • два - над територією Воронезької області;
  • один - над територією Смоленської області.

Удари по нафтових об'єктах Росії

Україна останнім часом успішно завдає ударів дронами по нафтовій індустрії РФ. Станом на початок квітня, за підрахунками НАТО, з ладу виведено понад 15% їхніх потужностей. Це може вплинути на російську економіку, бо деякі об'єкти довелось зупинити. В ISW заявили, що ці удари свідчать про новий етап у стратегії України щодо об'єктів у глибокому тилу РФ.

У юридичному комітеті Парламентської асамблеї Ради Європи визнали легітимними українські удари по нафтопереробних заводах росіян. Натомість у США засудили Україну за ці атаки. Зокрема міністр оборони США Ллойд Остін на засіданні комітету Сенату з питань збройних сил відзначив, що Україна повинна припинити атаки на НПЗ росіян, адже це призведе до ескалації конфлікту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.