Україна вийшла на новий переломний етап ударів дронами по тилу росії: аналіз ISW

Читать на русском

2 квітня сталися перші українські удари по Татарстану, і відстань цілей від кордонів України є значним переломним моментом, вважають експерти

Читать на русском
Татарстан
Україна вже зупинила близько 14% всіх нафтопереробних потужностей рф

2 квітня сталися перші українські удари по Татарстану, і відстань цілей від кордонів України є значним переломним моментом, вважають експерти

Дронова атака по нафтопереробному заводу в Республіці Татарстан, яка відбулася 2 квітня, свідчить про новий етап у стратегії України щодо нанесення ударів по об'єктах у глибокому тилу росії. Відстань, яку подолали БПЛА, є значним переломним моментом. Західні експерти вважають, що такі атаки є необхідними.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики нагадали, що 2 квітня українські дрони атакували потужності нафтопереробного заводу "Танеко" у місті Єлабуга, Республіка Татарстан.

Підприємство розташоване на відстані понад 1200 кілометрів від кордону України з рф. За даними агентства Reuters, подібні регулярні удари українських безпілотників по російських НПЗ призвели до зупинки близько 14% всіх нафтопереробних потужностей рф.

"2 квітня сталися перші українські удари по Татарстану, і відстань цілей від кордонів України є значним переломом у продемонстрованій здатності України завдавати ударів на великі відстані в глибокому російському тилу. За оцінками ISW, такі українські удари є необхідним компонентом української кампанії з використання асиметричних засобів для деградації галузей, які постачають і підтримують російську армію", - йдеться у звіті.

Удари по об'єктах в Татарстані

У вівторок вранці, 2 квітня, на підприємствах російського Татарстану в Єлабузі та Нижньокамську пролунали вибухи. Так, безпілотник атакував нафтопереробний завод "Танеко". Внаслідок удару на обʼєкті виникла пожежа. Нижньокамськ розташований приблизно в 1200 км від кордону рф з Україною. Крім цього, за кілька кілометрів від міста знаходиться особлива економічна зона "Алабуга", де у вівторок також сталася дронова атака - повідомлялося, що БПЛА вибухнули на території НПЗ "Елаз-Нафтопродукт". Також відомо, що в цьому регіоні окупанти налагодили виробництво "Шахедів".

Бавовна на НПЗ у Татарстані - це спільна операція СБУ та ГУР. Як пише "Українська правда" з посиланням на власні джерела у цих спецслужбах, український дальнобійний дрон влучив в установку первинної переробки нафти на НПЗ в Нижньокамську, після чого там виникла пожежа. Потужність цієї установки складала 8 млн тонн нафти, а це - 2,6% від загальної річної переробки рф на рік. Окрім того, цей завод входить в п'ятірку найбільших НПЗ рф.

Відомо, що НПЗ в Татарстані атакували дрони зі штучним інтелектом. Цей удар став одним з наймасштабніших по території рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.