У Раді розповіли про багатотисячні штрафи для обмежено придатних, які не пройдуть ВЛК за три тижні

Немає жодних юридичних підстав, щоб оскаржувати чи виправдовуватися, що протягом 9 місяців не було можливості пройти повторно медогляд

ВЛК
Згідно з новим законом, в Україні скасували термін "обмежено придатний"

Військовозобов'язані, яких раніше визнали обмежено придатними, до 5 лютого мають повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). В інакшому випадку вони будуть зобов'язані заплатити штраф. При цьому на проходження ВЛК їх не викликатимуть, це потрібно зробити самостійно.

Про це в коментарі РБК-Україна розповів член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Наразі у військовозобов'язаних, яких раніше визнали обмежено придатними, залишається менш як три тижні, щоб пройти ВЛК. Це необхідно зробити до 5 лютого, інакше вони отримають штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень.

Веніславський нагадав, що згідно з новим законом, в Україні скасували термін "обмежено придатний". Також в перехідних положеннях закону чітко закріплено, що протягом 9 місяців ті особи, які були визнані "обмежено приданими" раніше, вони зобов'язані пройти повторно ВЛК, щоб визначити, чи вони придатні, чи ні до військової служби за новими нормами.

"Цей закон набув чинності. 9 місяців спливає. Відповідно, природно виникає питання до тих, хто не виконав вимогу закону. Якогось окремого регулювання на рівні Кабміну це не потребує. Тут жодної колізії немає", - сказав нардеп.

За його словами, немає жодних юридичних підстав, щоб оскаржувати чи виправдовуватися, що протягом 9 місяців не було можливості пройти повторно ВЛК. Українці мали час, щоб виконати вимогу закону.

"Хто не виконав - далі буде притягатися до відповідальності за не виконання тих чи інших положень законодавства. А відповідальність за порушення правил військового обліку, а це одні зі складових цих правил, встановлена адміністративна відповідальність, яка діє вже десяток років", - зазначив Веніславський.

Він пояснив, що постанова Кабміну, яка передбачає виклик через повістку, означає, що відбуваються мобілізаційні заходи. Однак це інший закон, який передбачає, що у випадку призову громадянина, який є військовозобов'язаним, він має отримати повістку і пройти ВЛК.

"Ми говоримо про іншу категорію, яких не треба викликати, бо їх ніхто не мобілізує. Вони мали виконати норму закону та прийти на ВЛК", - додав нардеп.

Мобілізація у 2025 році

В Україні з 1 січня 2025 року триватиме мобілізація до лав Збройних сил. У першу чергу до війська потраплять ті військовозобов'язані особи, які не мають відстрочки від призову, або ж бронювання від мобілізації, а за рішення військово-лікарської комісії були визнаними придатними до служби. Водночас призвати можуть і чоловіків, що старші за 18 років і мають військовий досвід. Також під мобілізацію потрапляють чоловіки віком від 25 років до 60, якщо навіть бойового досвіду немає, але за рішенням ВЛК вони визнані придатними до служби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube