У Раді пропонують обмежити зарплати посадовців на час воєнного стану: що відомо

Законопроєкт передбачає не тільки зменшення видатків на виплати чиновникам, а й обмеження фінансування ремонту доріг під час війни

Верховна Рада
Проєкт закону очікує розгляду в комітеті з питань бюджету

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується обмежити видатки державного та місцевих бюджетів на зарплати та інше грошове забезпечення посадовців до 100 500 грн (15 розмірів мінімальної зарплати станом на 1 січня 2023 року). Серед іншого, їх також можуть позбавити відряджень за рахунок бюджету. 

Про це йдеться у картці законопроєкта 9565. Нардепи пропонують обмежити виплати всім посадовцям, окрім службовців ЗСУ, а також інших військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, на які покладено функції із забезпечення оборони держави.

Також ініціатива передбачає заборону на фінансування відряджень за рахунок бюджету, зупинення видатків державного та місцевих бюджетів на благоустрій населенних пунктів, будівництво, реконструкцію та ремонт доріг на час воєнного стану. Водночас видатки на ліквідацію аварійного стану інфраструктури та усунення наслідків збройної агресії у разі прийняття законопроєкту забороняти не планують.

В законопроєкті містяться норми щодо заборони виділення коштів на:

  • утримання державних резиденцій, державних дач, будинків відпочинку, що перебувають на балансі органів державної влади та інших державних органів, підприємств, установ та організацій, утворених органами державної влади;
  • послуги з підготовки, розміщення, просування інформації в онлайн- медіа, соціальних мережах, крім інформації щодо збройної агресії проти України;
  • оплату чартерних рейсів;
  • придбання вітальних листівок, виготовлення державних та відомчих нагород та пам’ятних знаків, крім нагород для відзначення службовців ЗСУ, а також інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями;
    організацію заходів з відзначення пам’ятних та історичних дат, проведення виставок, ярмарків, з’їздів, симпозіумів, конгресів;
  • відрядження за межі України, окрім відряджень державного значення (ті, щю здійснюються з метою зміцнення обороноздатності держави, звільнення полонених українців та залучення фінансової допомоги).

Тепер законопроєкт має бути розглянутий у Комітеті Верховної Ради з питань бюджету.

Що передувало

20 липня у своєму вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський наголосив, що головним пріоритетом у розподіленні державних ресурсів під час війни є підвищення обороноздатності країни.

"У час такої війни максимум державної уваги, а отже і державних ресурсів, має йти на оборону – очевидна річ. А кожен проєкт, який може бути реалізований за рахунок позабюджетних ресурсів, має бути реалізований за рахунок саме позабюджетних ресурсів. (...) Окремо хочу звернутися до всіх представників місцевої влади в Україні: люди мають відчувати, що ресурси бюджетів використовуються справедливо і правильно. Бруківка, прикрашання міст, фонтани почекають. Спочатку – перемога", - заявив голова держави.

Також у липні стало відомо, що Київська міська держадміністрація виділила на ремонт Кільцевої дороги понад 872 млн грн. Сума майже відповідає фінансуванню робіт на тих самих відрізках у період з 2018 по 2022 роки.

Окрім цього ми писали, як влада містечка Ківерці на Волині вирішило виділити 150 млн на ремонт бігових доріжок та стадіону під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube