150 мільйонів на ремонт бігових доріжок та стадіону. Маленьке місто на Волині здивувало закупівлями під час війни

Читать на русском

Від 5 до 8 мільйонів грн піде лише на те, щоб знести нинішній стадіон у Ківерцях, хоча, за словами місцевих, той у пристойному стані

Читать на русском
Скандал у Ківерцях
Мер Ківерців каже, що хоче, щоб його місто стало спортивною столицею області

Від 5 до 8 мільйонів грн піде лише на те, щоб знести нинішній стадіон у Ківерцях, хоча, за словами місцевих, той у пристойному стані

Скандали з державними закупівлями в Україні набирають обертів. Не встигли українці відійти від шоку через барабани, овочерізки та сковорідки для столичних укриттів, як почали "вилазити" нові схеми. В поле зору потрапило невеличке місто Ківерці на Волині. Там хочуть витратити 150 мільйонів гривень на ремонт стадіону та бігових доріжок.

Населення міста становить близько 14 тисяч людей. І, як вважає влада, містянам життєво необхідно відремонтувати футбольне поле за понад 72 млн грн.

Тендер на ремонтні роботи
Тендер на ремонтні роботи

Ще стільки ж планують витратити на капітальний ремонт бігових доріжок та спортивних майданчиків. Відповідний тендер оголосив Гуманітарний відділ Ківерцівської міської ради.

Тендер на ремонтні роботи
Тендер на ремонтні роботи

Як пишуть місцеві ЗМІ, гроші на ремонт, велика частина яких до бюджету надходить з податків військових 100-ї бригади ТРО, вирішили віддати фірмі з сумнівною репутацією. При цьому, міський голова Олександр Ковальчук переконує, що військові в зоні бойових дій ледь не всім забезпечені, особливих потреб у них нема. То чому б саме зараз не будувати в тилу бігові доріжки?

Схеми мера Ківерців

Робити недешеві держзакупівлі Олександр Ковальчук почав з початку повномасштабного вторгнення окупантів. Кожна покупка ставала все дорожчою і дорожчою. Спочатку мільйон за мільйоном "відмивали" на дорогах. Потім одним махом мер без аукціону скерував приватній фірмі "Кортакоз" із Рівненщини 63 мільйони гривень на реконструкцію очисних споруд. Тепер вирішив капітально ремонтувати місцевий стадіон із біговими доріжками - на це піде майже 150 мільйонів гривень.

Як пишуть Волинські новини, стадіон у Ківерцях має пристойний вигляд. Тому виникають питання, чи справді є нагальна потреба його зносити й будувати новий та чи всі комунальні проблеми уже залагоджено? Наприклад, навесні у Ківерцях затопило кілька вулиць, у місті нема належної зливової каналізації. Рятувальники відкачували воду від людських осель. Як писали ЗМІ, у міськраді сказали, що модернізувати зливову каналізацію там поки не будуть. Мовляв, усе залежить від того, чи вистачить коштів.

"А оскільки 150 мільйонів планують скерувати на стадіон, то, напевно, міський голова готується до всесвітньої олімпіади", - гпише видання.

Як виправдовується Ковальчук?

"Є можливість зробити стадіон гарний, новий у Ківерцях - чому б не зробити. Коштів поки що немає, бо термін виконання там до 2025 року. Я хочу, щоб наше місто стало спортивною столицею області. Штучне поле буде з новим освітленням", - каже Ковальчук в сюжеті телеканалу "Аверс".

 

На зауваження, чи не є війна перепоною для таких масштабних проєктів, заявляє: "В Ізраїлі війна вже 30 років. Там що, люди не живуть?". Міський голова пояснює, що будуватиме бігові доріжки в тому числі й для військових, які зараз захищають нашу державу. Нібито, щоб ті повернулися з фронту і бачили, куди пішли бюджетні гроші.

"Хочеться, щоб вони повернулися й бачили: доки вони захищали нас на сході, щоб сюди всяка нечисть не лізла, ми тут не протирали штани. Багато людей бояться щось робити. Але хто, як не ми? Ну, значить, нам так написано зверху", - зазначає мер Ківерців.

Ковальчук також похвалився своєю поїздкою до військових. Говорить, що міська влада допомагає армії фінансово.

"Бачив командирів наших 50-го, 51-го, 53-го батальйонів. Батальйон 400 людей, і в кожного є тепловізор, а їх треба три. Розумієте Всього-на-всього три чи чотири на батальйон треба, а їх є в кожного під диваном. Наш волонтер, батюшка, повертається зараз з Литви, купував нашому одному військовослужбовцю автомобіль Mitsubishi Pajero. Він збирав гроші, не вистачало - ми величезну суму йому дали, щоб він це все купив. Тобто нема проблем з тим, що до нас хтось прийшов і когось не задовольнили", - запевняє Олександр Ковальчук.

Якщо порахувати, то 150 мільйонів гривень - це приблизно 800 позашляховиків для ЗСУ по 5 тисяч доларів. А мер Ківерців запевняє, що передав військовим аж 14 машин.

"Ми передали вже понад 10 дронів. Купили вже більш як 14 машин. Ми з кожної нашої зарплати віддаємо у скриньку одноденний заробіток. Проводимо благодійні концерти, благодійні ярмарки, збираємо кошти", - каже міський голова.

Ковальчук додає - із бюджету громади загалом на потреби армії скерували понад 75 мільйонів. Тепер же Збройним силам допомагають іноземці. Тож міський голова буде витрачати гроші з бюджету на дивні ремонти.

"На початку війни ми всі допомагали, але зараз, слава Богу, завдяки нашому керівництву України, європейським партнерам дуже багато там чого є. Майже вся нова техніка. Я ж танка купувати не буду за десятки мільйонів", - заявив Ковальчук.

Він також зізнається, що від п’яти до восьми мільйонів піде лише на те, щоб знести нинішній стадіон. Роботи розпочнуться вже восени.

Скандальні закупівлі під час війни

Нещодавно в Києві виник новий скандал через укриття. Депутат Київради Леонід Ємець, проаналізувавши дані у системі Prozorro, виявив деякі цікаві факти, а саме закупівлю для укриттів електричних овочерізок майже по 130 000 гривень за штуку та електричної сковорідки з тачскріном за ціною 720 тисяч гривень.

Крім цього, Дніпровська районна державна адміністрація хотіла закупити 306 барабанів для столичних укриттів. На це виділили 890 тисяч гривень. Після розголосу договір на закупівлю розірвали.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.