У Раді пропонують надавати відстрочку від мобілізації представникам престижної професії: подробиці законопроекту

Авторами законопроекту виступили юристи і адвокати, а нині народні обранці Владлен Неклюдов та Сергій Іонушас, які представляли інтереси студії Квартал 95

Владлен Неклюдов та Сергій Іонушас
"Слуги" Владлен Неклюдов та Сергій Іонушас ініціювали законопроект про відсрочку від мобілізації для адвокатів

У Верховній Раді зареєстрован законопроект № 9631, яким пропонується надати адвокатам з 10-річним досвідом роботи в юридичній сфері можливість відстрочки від мобілізації. Ініціаторами змін до існуючого закону про мобілізацію виступили зокрема народні обранці від партії "Слуга народу" Владлен Неклюдов та Сергій Іонушас, які в минулому представляли інтереси "Кварталу 95"). 

Відповідний законопроект винесений на розгляд Ради. В нбому автори законопроекту пропонують розширити перелік підстав для відстрочення від мобілізації таким чином, щоб під неї не потрапляли адвокати, які мають стаж адвокатської діяльності не менше 10 років, або включені до Реєстру адвокатів, які надають безкоштовну правову допомогу.

Автори законопроекту мотивують це тим, що Конституція України гарантує громадянам право на свободу, захист та вільний вибір адвоката. Сьогодні, 23 серпня, проект було направлено на розгляд Комітету. 

Екс-адвокати "кварталівців" ініціювали законопроект про відсрочку від мобілізації Скріншот з сайту ВР
Екс-адвокати "кварталівців" ініціювали законопроект про відсрочку від мобілізації. Скріншот з сайту ВР

Перелік підстав для відстрочки від мобілізації 

Чинне законодавство передбачає низку законних підстав для відстрочки від мобілізації. Отримати законне звільнення від служби в армії можуть такі категорії громадян:

  • Заброньовані органами влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також підприємствами, установами та організаціями (в установленому Кабінетом Міністрів України порядку).
  • Визнані особами з інвалідністю або непридатними до служби.
  • Особи, чиї дружини (подружжя), один із батьків або батьків дружини (подружжя) мають інвалідність I або II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, які зобов'язані відповідно до закону їх утримувати.
  • Багатодітні батьки (троє та більше дітей віком до 18 років).
  • Батьки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років.
  • Жінки та чоловіки, опікуни та прийомні батьки з дитиною з інвалідністю до 18 років.
  • Народні депутати.
  • Студенти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти на денній чи дуальній формі навчання.
  • Науковою та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, шкільні вчителі, які працюють не менше ніж на 0,75 ставки.
  • Жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся, рідний брат чи сестра) загинули чи зникли безвісти під час АТО, будучи військовослужбовцями, безпосередніми учасниками АТО чи працівниками підприємств та установ, які залучалися до забезпечення АТО.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, як оскаржити незаконний призов до лав ЗСУ. Також ми писали, як підтвердити утримання родичів з інвалідністю для звільнення від мобілізації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube