У Раді на наступний день після прийняття заблокували закон про медичний канабіс

Читать на русском

Розблокувати підписання законопроєкту парламент зможе орієнтовно в середині січня 2024 року

Читать на русском
Фракція "Батьківщина" не пібтримала законопроєкт про медичний канабіс
Закон про медичний канабіс блокує фракція Тимошенко

Розблокувати підписання законопроєкту парламент зможе орієнтовно в середині січня 2024 року

Фракція "Батьківщина" заблокувала підписання законопроєкту про медичний канабіс. Тепер розблокувати його підписання парламент зможе тільки десь в середині січня 2024 року. Ще знадобиться час на підпис президента.

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі. Він розцінює такий порядок речей як "очікуваний". І пише, що враховуючи, що закон вступає в силу лише через півроку, то запрацювати він зможе тоді десь у липні 2024-го. 

На сайті парламенту 22 грудня дійсно зареєстрували відповідний проєкт постанови №7457-П. Це проєкт постанови про скасування рішення Верховної Ради, яким ухвалили закон про медичний канабіс від депутатів "Батьківщини".

Проєкт постанови про скасування законопроєкту медичного канбісу
Проєкт постанови про скасування рішеня щодо закону про медичний канабіс

Ініціаторами постанови зазначені депутати від "Батьківщини": Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Олексій Кучеренко, Сергій Євтушок, Григорій Немиря та Валерій Дубіль. Напередодні очільниця політсили "Батьківщина" Юлія Тимошенко вкотре назвала закон про медичний канабіс законом про "наркоплантації" та рішенням "проти майбутнього України".

Як політсила Тимошенко блокує легалізацію медичного канабісу 

Партія Юлії Тимошенко внесла сотні правок до депутатської ініціативи. Через це прийняття важливого рішення - на думку частини парламентарів, і так відкладалося. Народна депутатка від Голосу Ольга Стефанишина ще наприкінці листопада повідомляла, що нардепам вдалось врахувати найбільш обґрунтовні правки. А ось третину з них не вдається розглянути, адже 226 правок від партії Батьківщини були схожими на "гроби" для легалізації медичного канабісу в Україні.

Стефанішина також показувала фото паперів із 882 поправками, які, за її словами, розглядали понад три місяці. Окрім цього проходили перемовини з аграріями, Національною поліцією України, громадськими організаціями й парламентарями.

При цьому в Україні до медичного канабісу до сих пір упереджене ставлення. Але автори законопроєкту наголошували, що мовиться про канабіс, який немає психоактивної речовини і не викликає звикання. Його використовують для лікування хронічного болю, епілепсії, анорексії, розсіяного склерозу. За даними МОЗ, ліків на основі канабісу в Україні потребуватимуть 6 мільйонів людей. До повномасштабної війни цифра була – понад 2 мільйони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.