"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Законопроект перш за все націлений на допомогу українцям, зокрема, ветеранам, які постраждали через повномасштабну російську агресію
Вже у листопаді Верховна Рада може остаточно ухвалити законопроект про легалізації медичного канабісу в Україні. У разі прийняття ініціативи, вже за півроку українці зможуть купувати препарати на основі канабісу за рецептом. Це відбудеться на тлі того, як вторгнення рф спричинило великий стрес, поранення та посттравматичний синдром у багатьох наших громадян.
Зокрема, законопроект націлений на українських ветеранів, яким знадобиться реабілітація після участі у бойових діях. Перше читання документ пройшов у липні цього року. Про це пише видання Bloomberg.
"Остаточне обговорення законопроекту може відбутися на наступному засіданні парламенту, повідомив (...) голова комітету з охорони здоров’я Михайло Радуцький. За словами двох депутатів, сесія призначена на початок листопада. Точний розклад парламентських засідань не розголошується з міркувань безпеки. Один із законодавців сказав, що закон може бути ухвалений цього місяця", - йдеться у публікації.
Згідно з липневим соціологічним опитуванням Центру Разумкова, громадська підтримка ініціативи розділилася: 37% проти і 35% – за. Похибка становила 2,3%. Серед нардепів також була негативна реакція на законопроект. зокрема очільниця "Батьківщини" Юлія Тимошенко наполягала, що з цього приводу необхідно провести всеукраїнський референдум. Проте діюча влада в обличчі президента Володимира Зеленського іншої думки, нагадує видання.
"Щоб наші громадяни могли витримати біль, стрес і травму війни, ми повинні нарешті виправдано легалізувати лікування на основі медичного канабісу для всіх, хто його потребує", - сказав президент, виступаючи у Верховній Раді у червні.
Нардепка з комітету з питань охорони здоров’я Ольга Стефанишина зазначила, що законопроект "особливо важливий зараз, коли наша країна перебуває в активній фазі війни, щоб зняти біль від бойових поранень і покращити психологічний стан у час, коли багато українців знаходяться у стресі". У разі схвалення українці за медичним рецептом зможуть купувати марихуану через шість місяців після набрання чинності. Використання в рекреаційних цілях буде заборонено, а виробництво буде жорстко контролюватися урядом, йдеться у публікації.
Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у вівторок, 10 жовтня, допустив до другого читання законопроєкт про легалізацію в Україні медичного канабісу. Рада підтримала його у першому читанні ще 13 липня. У випадку позитивного результату, наступний крок – голосування за ухвалення документа в цілому.
Нагадаємо, що Комісія ООН з наркотичних засобів ще у 2020 році прийняла рішення про виключення медичного канабісу та похідних з найнебезпечнішої категорії наркотиків. Наразі канабіс легалізований у 56 країнах світу, в тому числі й у Норвегії, Німеччині, Великобританії, Нідерландах, Австрії, Іспанії, Італії, Франції, Португалії, Чехії, Данії, Польщі, Греції, Бельгії, Ізраїлі, США та Канаді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.