Кремль заявляє, що Росія нібито має багато корисних копалин, які цікавлять Америку
Речник Кремля Дмитро Пєсков прокоментував пропозицію Росії співпрацювати зі США щодо видобутку рідкісноземельних металів на окупованих українських територіях, які росіяни називають "новими регіонами Росії". Каже, що для такої угоди необхідне виконання певних умов. Зокрема, Москва вимагає врегулювання "української кризи".
Про це Пєсков заявив на брифінгу 25 лютого. Він заявив, що Росія має багато корисних копалин, які цікавлять Америку, от тільки знаходяться вони на окупованих землях України.
"Американцям потрібні рідкісноземельні метали. У нас їх багато, ми маємо свої плани щодо розробки стратегічних ресурсів, але тут відкриваються досить широкі перспективи для співпраці. Перспективи є, є можливості", - сказав прессекретар Кремля.
За словами Пєскова, інвестиційна та торгівельна співпраця Росії та США, у тому числі щодо рідкісноземельних металів, можлива лише після відновлення відносин між державами та "українського врегулювання". Росія вимагає "врегулювати українську кризу", маючи на увазі війну.
Нагадаємо, видання Politico у своїй статті за 25 лютого нагадувало, що в Україні є величезні поклади критично важливих елементів і мінералів, від літію до титану, які життєво необхідні для виробництва сучасних технологій і дуже бажані в глобальній гонці за ресурси. Україна також має величезні запаси вугілля, а також нафти, газу та урану, але більша їхня частина знаходиться на окупованих Росією територіях.
Дональд Трамп робить все більш агресивні спроби підписати угоду з Україною про корисні копалини, вимагаючи 500 мільярдів доларів компенсації за військову підтримку. Президент України Володимир Зеленський наразі відмовився підписати угоду, запропоновану адміністрацією Трампа, заявивши, що її умови передбачали відмову Києва від корисних копалин, доходів від нафти та газу, а також доходів від портів та іншої інфраструктури на суму 500 мільярдів доларів, були занадто жорсткими.
"Я не підпишу те, що доведеться віддавати 10 поколінням українців", – сказав Зеленський на пресконференції 23 лютого.
Але в понеділок, 24 лютого, Трамп наполягав, що "остаточна угода дуже близька". За його словами, вона включатиме "рідкісноземельні елементи та різні інші речі".