"У путіна був абсолютний жах": російський диктатор знав про бунт Пригожина за кілька днів до його початку

Кремль нічого не міг вдіяти з бунтівними «вагнерівцями», хоч і знав про підготовку «маршу справедливості»

Путін та Пригожин
«Акела» не зміг нічого протиставити ватажку найманців

Вождя росіян володимира путіна попередили про підготовку заколоту очільника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина за кілька днів до його початку. Але кремль не міг нічого із цим зробити через кричущу розбалансованість владної вертикалі. Усе, на що спромігся путін — посилити заходи безпеки на кількох стратегічних об’єктах, зокрема й у самому кремлі.

Як пише The Washington Post з посиланням на власні джерела в розвідці, в кремлі збільшили чисельність президентської охорони та роздали більше зброї. Вождь росіян так і не спромігся роздати якість розпорядження для чиновників.

«У путіна був час, щоб ухвалити рішення ліквідувати та заарештувати організаторів. Потім, коли це почало відбуватися, був параліч на всіх рівнях… Був абсолютний жах і розгубленість. Вони довго не знали, як реагувати», — розповів один із чиновників європейської безпеки про конфіденційні дані розвідки.

Покинуті напризволяще своїм лідером, регіональні чиновники змушені були робити те, до чого не звикли — приймати самостійні рішення. А місцеві військові, силовики та керівники служби безпеки вирішили, що краще не чинити перешкод бунтівникам. Через це «вагнерівці» 24 червня без перешкод увійшли у Вороніж та Ростов, а також захопили приміщення Генштабу російської армії. Після чого майже без опору розпочали рух на москву.

Танк у цирку
Влада була паралізована і не знала, як реагувати на бунт Пригожина. Фото: Columbia Missourian

Видання повідомляє, що чиновники на місцевому рівні не могли повірити, що повстання «Вагнера» могло відбутися без певної згоди з кремлем, навіть пори екстрене телезвернення путіна до росіян, у якому він пообіцяв вжити жорстких заходів. Загалом бунт продемонстрував кризові явища в російській державній вертикалі, зокрема відсутність ініціативи нижчої ланки управлінців та боротьбу за владу між «баштами кремля».

Як кремль реагував на бунт Пригожина

Заколот «вагнерівців» відбувався з 23 по 24 червня 2023 року. Відомо, що про бунт західні спецслужби знали ще за кілька днів до його початку. Коли бунтівники розпочали свій шлях на москву, літаки російського керівництва вилетіли зі столиці, хоч пропагандисти переконують, що путін залишався в кремлі. Ситуацію вдалося владнати шляхом перемовин, які від імені путіна проводив Олександр Лукашенко, який пообіцяв бунтівникам амністію та гарантував прихисток у Білорусі.

Пропаганда рф
"Акела промахнувся", але пропаганда доводить зворотнє. Фото з відкритих джерел

Рейтингу путіна серед росіян було завдано непоправного удару, третина росіян і далі підтримують ватажка «вагнерівців». Пропагандисти активно намагаються створити видимість «перемоги» їхнього вождя. Він провів низку демонстраційних заходів і нагородив його «захисників». Разом із тим кремль розпочав переслідування можливої ультраправої опозиції. Вихід із «зернової угоди» та арешт Ігоря Гіркіна теж розглядають як можливість продемонструвати свою силу.

Ми також розповідали про те, яку загрозу можуть нести «вагнерівці» для України та Польщі. А ще ми розповідали, що в ЦРУ повідомили про майбутню помсту путіна Пригожину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube