«Приїхав генерал Келлог. І після його прибуття дві ночі поспіль не було жодних масованих бомбардувань. Люди вже жартують... Кажуть, нам слід дати генералу Келлогу український паспорт і залишити його тут».
У 2015 році в Кривому Розі розкрили злочинців, які обіцяли людям допомогти з грошима, проте просили оформити техніку у кредит. Офіційно жертвами стали 57 людей, проте вироку ще не має
Мешканці Кривого Рогу дуже терміново потрібні були 50 тисяч гривень. Кредитного ліміту для цього не вистачало, а давати більше у борг ПриватБанк був не готовий. Тому жінка почала шукати тих, хто зможе їй допомогти.
Через оголошення вона дізналася про магазин «Арси», де погодились надати їй кошти, однак за цю послугу вона повинна була віддати 20% та взяти техніку у кредит. Гроші потрібні були терміново, тому жінка погодилася. Вона дала свою картку чоловіку, який поповнив її на копійки та ще й забрав її телефон.
Поки жінка чекала, на неї оформили «миттєву розстрочку» у ПриватБанку, а ще взяли від її імені кредит в «ОТП Банк» та «Перший Український Міжнародний Банк». Загалом, вона нібито накупила побутової техніки на понад 48 тис. грн. Проте замість отримання коштів жінка отримала нові зобов’язання.
Далі кожен з цих банків пішов забрати борги. «ОТП Банк» продав борг, а «Перший Український Міжнародний Банк» («ПУМБ») пішов до нотаріуса та виконавця. Своєю чергою, ПриватБанк у серпні 2019 року отримав рішення судді Довгинцівського районного суду Кривого Рогу Дар’ї Ніколенко та забрав з зарплати боржниці понад 17 тис. грн.
Жінка намагалася оскаржити це рішення та заявляла, що стала жертвою злочинців. Проте судді були непохитні – обдурили її чи ні, але є її угода з ПриватБанком, яку потрібно виконувати.
Жінка не здавалася та подала до суду на всі три банки: ПриватБанк, ПУМБ та ОТП Банк. Також вона звернулася з позовом до нотаріуса, виконавця та свого роботодавця – «Криворізького локомотивного депо».
Вона наполягала, що стала жертвою злочинної групи, яка обіцяла людям розв'язати проблеми з боргами чи надати гроші у позику, проте ті обманювали та залишали людей ні з чим. За її словами, вона ні про що з банками не домовлялася, а це робили злочинці, які й забрали її гроші.
Виявилося, що ті, у кого в Кривому Розі були проблеми з грошима, а банки не давали у борг нібито потрапляли до магазину «Арси». Там вони начебто передавали кредитки та телефони після чого на них оформлювали «миттєві розстрочки» чи кредити.
«Були потрібні кошти терміново. В банках відмовляли, оскільки вже мала кредит. Через оголошення звернулася до магазину «Арси». З чоловіком з вказаного магазину поїхали до Соцміста в інший магазин, де забрали кредитну карту та через деякий час попросили вести пін-код та видали чеки. Сплатила за три холодильники та дві пральні машини. Потім приїхала за грошима і дали 36 тисяч. Як тільки це сталося, посадили в автомобіль, заставили віддати готівку, погрожували, а потім висадили. В неї забрали всі кошти та сказали, що вона винна ще 40 тисяч», - за такою схемою люди потрапляли у нову кабалу.
Потерпілими від злочинів вищевказаних осіб визнано 57 людей. На момент підготовки матеріалу кримінальне провадження №12015230100000663 від 2015 року ще слухалося у суді.
«Були необхідні кошти на лікуванні дружини, знайшовши оголошення, звернувся до магазину «Арси», де пояснили, що кошти дадуть через товар. Тому оформили телевізор. Просив кошти у розмірі 12 тисяч, натомість надали кредит на суму 15 тисяч, але 5 тис. 550 грн відразу забрали та віддали лише 9500 грн. Ходив до магазину понад три місяці та просив, щоб надали договір на що постійно отримував відмову», - розповів свою історію чоловік.
В суді жінка говорила про те, що забирати гроші з зарплати не мали права. Тому банки мають все повернути та кожен з них має компенсувати по 18 тис. 615 грн моральної шкоди, а ще виплатити 10 тис. грн на оплату праці адвоката. Окремо жінка розраховувала отримати гроші з нотаріуса та виконавця, а також зі свого роботодавця.
Одна всі вони заявляли, що діяли законно, тому що жінка отримала кошти у борг і це засвідчено угодами. Крім того, в «Укрзалізниці» пояснили, що бухгалтерія не могла проігнорувати вимоги, тому що за це карають строком у тюрмі.
Проте суддя вирішила, що «невідомо які документи було надано приватному нотаріусу» та стала на бік жінки. Тому у червні 2021 року суддя Довгинцівського райсуду Кривого Рогу Наталя Сарат вирішила, що частину грошей жертва злочинців отримає.
Однак цю радість скасувала постанова Дніпровського апеляційного суду. Туди поскаржився ПриватБанк, «Укрзалізниця» та приватний виконавець. Вони довели, що підстави забирати гроші були, але суддя Сарат чомусь не захотіла вникати у подробиці.
Інформатор писав, що шахраї представилися працівниками ПриватБанку та викрали гроші з рахунку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.