Волонтери поскаржилися на жінку правоохоронцям, але частина свідків повністю відкинула звинувачення
У 2022 році у польському місті Познань затримали громадянку України на ім’я Світлана П., яка втекла від війни з Дніпропетровської області разом із 10 названими дітьми. Їй інкримінували знущання над дітьми, сексуальне розбещення та навіть продаж дітей для сексуального використання. Втім, через два роки її випустили з-під варти.
Про це повідомляє видання inpoland.net.pl. Водночас суд над українкою все ще триває.
Відомо, що затримали жінку у квітні 2022 року. У поліцію звернулися волонтери, які приймали цю родину, і повідомили що названа мати била дітей та займалася “їхнім продажем для сексуального використання”. Польські медіа писали, що у дітей “було вирване волосся, вибиті зуби, до рота їм вкладали пелюшки з сечею та калом, змушували їсти фекалії тварин”.
Окружна прокуратура Познані зібрала докази та скерувала до суду, де вже заслухали десятки свідків, а також виклала переписку з телефона підозрюваної. Втім, слідству не вдалося довести факт педофілії. За словами свідків, які знали родину, “діти завжди були доглянуті, ходили до дитсадка та школи, у разі потреби знаходилися під лікарською опікою”, а жодних слідів від знущання ніхто з допитаних знайомих жінки буцімто не бачив.
Речник прокуратури Познані Лукаш Вавжиняк поінформував, що, на думку слідства, на підставі зібраних доказів підтвердилося, що обвинувачена знущалася над дітьми та піддавала їх сексуальному насильству, а також передавала їх іншим особам з такою метою. Встановити цих осіб не вдалося, і тому прокуратура припинила у цій частині справу через відсутність винних у злочині.
Сама ж Світлана П. теж відкидала звинувачення у свій бік. Вона зізналася тільки у тому, що застосовувала насильство щодо дітей. У своїх поясненнях вона взагалі ставить під сумнів достовірність свідчень дітей.
Її адвокат Єнджей Квічор, який представляє українку лише як державний захисник, у коментарі журналістам зазначив, що через характер обвинувачень багато інформації є нез’ясованою. Спочатку він був вражений через те, кого має захищати, але після розмови з підзахисною побачив, що у версії прокуратури є багато хибних та неперевірених свідчень. За його словами, проведено дуже багато коштовних експертиз, які нічого не виявили. Перекладач також припустився помилки при одночасному допиті дітей, оскільки, за його словами, багато слів не відповідають своєму значенню. Наразі ж через цю помилку до допитів залучено іншого спеціаліста.
Крім того, працівники соцслужб в Синельниково, правоохоронці, вчителі та медики, які виступили свідками у справі, теж не підтвердили, що Світлана била дітей. Також “нелогічним” називають той факт, що жінка, яка не знає польської мови, нібито за два тижні (у Польщу вона приїхала в середині березня 2022-го – ред.) встигла організувати бордель з розбещення неповнолітніх у Познані. Водночас відомо, що окрім дітей вона проживала і з іншими особами.
За результатами експертиз прокуратури злочини доведені не були. Адвокат наголосив, що у справі було допущено багато помилок, які порушували процедури Кримінального процесуального кодексу, попри те, що розслідування проводилося воєводською поліцією в Познані та окружною прокуратурою. Генконсульство України у Вроцлаві заявило журналістам, що всіх десятьох дітей від підозрюваної забрали та розподілили до інших прийомних сімей поляків. Українські дипломати зверталися до польської сторони з вимогою повернути їх, але поки отримали лише ігнорування.
Крім того, відомо, що одна з жінок, яка опікується дітьми українки, фактично і заявила у правоохоронні органи про “сексуальне насильство”. Вона у судовому засіданні виступала психологом та працювала з дітьми, а її покази лягли в основу обвинувачення. Водночас місцеві ЗМІ відмовляються описувати подальший перебіг історії після того, як обвинувачення довести не вдалося.
Журналісти також з’ясували, що наразі Світлану П. звільнили з-під варти. Втім, судовий процес над нею все ще триває.
У січні цього року польські прикордонники затримали 43-річного українця. Його підозрюють в організації нелегальної міграції до Німеччини. Зазначається, що інцидент стався у заставі Гребенне.
Також того ж місяця у Польщі правоохоронці провели операцію у ході якої виявили шахраїв. Польська поліція тоді затримала 21 члена міжнародного організованого злочинного угруповання. Воно займалось фішинговим шахрайством. Серед цих людей були також українці.
А наприкінці березня у Польщі помер 32-річний громадянин України. Його тіло знайшли у парковому туалеті. Трагедія сталася посеред білого дня біля комплексу Бурштинове в Остроленці.
Нагадаємо, що у грудні 2023 року у Польщі під час пологів померла 27-річна українка. Лікарі утримували інформацію про її смерть від поліції та прокуратури.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.