МЗС Польщі порадило Зеленському “вибачитися за Волинь”: ситуацію прокоментував посол України

Представнику польського відомства порадили не забувати про повагу та взаєморозуміння

Польща та Україна
МЗС Польщі радило Зеленському вибачитися за Волинську трагедію - посол України висловив свою думку

Посол України в Польщі Василь Зварич назвав неприйнятними заклики речника МЗС Польщі щодо “вибачень від Зеленського за Волинь”. Він нагадав, що наші країни вже прийшли до деякого розуміння та вибачень з обох сторін щодо трагедій історії. Заклики до президента України вибачатися додатково та особисто він вважає прикрими та незваженими.

Про це він написав у Facebook. Речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна в інтерв’ю для порталу Onet заявив, що президент Україна погано розуміє важливість теми Волині для поляків. Більш того, він мав би перепросити за цю трагедію. Він також додав, що не вистачає діалогу щодо проблем польсько-українських відносин саме на рівні президентів.

“Президент Зеленський повинен взяти на себе більше відповідальності як Україна… Вибачитися і попросити, будь ласка, вибачення. Ця формула дуже добре працює у випадку польсько-українських відносин, і її досі бракує”, – заявив Ясіна.

Окремо він заявив, що Польща взяла на себе відповідальність, як держава, за скоєні раніше злочини проти українців. Проте він додав, що такої відповідальності начебто не вистачає з боку України. Хоча при цьому він запевнив, що багато чого вже змінилося на краще.

Відповідь посла України

Василь Зварич у своєму коментарі заявив, що подібні висловлювання є неприйнятними. Він назвав їх спробою нав’язати президентові чи всій державі те, що ми маємо роботи стосовно спільного минулого. Він додав, що подібні заклики вважає прикрими.

“Ми пам’ятаємо історію, готові до діалогу і взаємного розуміння, та водночас закликаємо до поваги і виваженості у заявах, особливо в складній реальності геноцидної російської агресії проти українського народу”, – написав Зварич.

Також він зазначив, що ми використовуємо “формулу справжнього примирення в українсько-польських відносинах” – “прощаємо та просимо пробачення”. Вона передбачає визнання помилок з обох сторін.

Трагічні події на Волині 1943 року

Мова йде про обопільні чистки польського та українського населення. Вони здійснювалися Українською Повстанською Армією (УПА) та польською Армією Крайовою за участю цивільних, радянських партизанів та інших. Позиціонується як частина польсько-українського протистояння у Другій світовій війні.

УПА ставило перед собою мету перешкодити майбутнім претензіям польського уряду на ці землі після війни. Польське населення розглядалося як опора для такого рішення. Крім цього зумовлювалося це причетністю польської поліції та збройних формувань до нападів на українські поселення і масового вбивства українців, які могли бути частково – провокацією радянської влади. Поляки намагалися закріпити владу та контроль над територіями, здійснювали пошукові та каральні операції, водночас за звинуваченням у допомозі УПА, звинувачуючи останню у вбивствах представників польського народу, що також частково могли бути частиною радянських провокацій за непідтвердженими офіційно даними з розсекречених архівів СРСР.

Проблема полягає в тому, що історики Польщі та України досі трактують події зовсім по різному. Загалом все зводиться до просто вияснення "хто більше винен" у Волинській трагедії. Для налагодження польсько-українських відносин було прийнято рішення визнати помилки обох сторін та принести один одному вибачень на рівні представництв країн. 

Нагадаємо, що в Польщі виявили боєголовку від російської ракети: що відомо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube