З листопада у польських центрах прийматимуть лише представників захищених груп: пенсіонерів, вагітних жінок та людей з інвалідністю
У Польщі поступово будуть закривати центри колективного розміщення (OZZ) українських біженців. Так, з 1 листопада там прийматимуть лише представників захищених груп. Зокрема пенсіонерів, вагітних жінок та людей з інвалідністю.
Про це пише Polskie Radio. Проєкт цього закону ухвалили під час засідання Ради міністрів Польщі, а речник уряду Адам Шлапк заявив, що форми допомоги українським біженцям змінюються відповідно до потреб.
"Міністерство внутрішніх справ та адміністрації вважає, що зараз той момент, коли цей вид підтримки може бути припинений", - заявив він.
Станом на сьогодні більш ніж 50% мешканців таких центрів доплачують кошти за проживання та харчування. Речниця Мазовецького воєводства Йоанна Баханек каже, що впродовж перших кількох місяців після прибуття до Польщі право на безкоштовне проживання у центрах має кожен.
"Після цих 120 днів, які відраховуються з першого дня в'їзду громадянина України до Польщі, починається період фінансової співучасті", - вказала вона.
Відомо, що для 6 тисяч біженців з-поза захищених груп планується програма "Разом до незалежності". За рахунок грошей Євросоюзу субсидуватимуть оренду квартир для українців та витрати на курси польської мови.
Працюючі українці в Польщі щорічно сплачують до державного бюджету країни приблизно 18 мільярдів злотих у вигляді податків та соціальних внесків. Це майже 200 мільярдів гривень за нинішнім курсом НБУ. Про це повідомив колишній польський прем’єр-міністр Марек Белька.
Лідерами за кількістю працевлаштованих українців є дві європейські країни - Польща та Німеччина. При цьому, найбільше працюючих українців саме у Польщі. Там менш суворі вимоги до знання мов, більш зрозуміла сама мова, при цьому не такі великі соціальні виплати. Також у цій країні більше можливостей для українців влаштуватися на роботу без особливих додаткових вимог.