У полонених китайців знайшли важливі документи - The Times

Україна готова обміняти двох захоплених китайських військовополонених на українських, вони поскаржилися на погане ставлення з боку росіян

Полонені китайці в Україні
Деякі завербовані китайці публікували відео з України в соцмережах

Росія завербувала громадян Китаю для участі у війні проти України. Київ має підтвердження участі щонайменше 150 китайців у бойових діях на боці РФ. Разом з полоненими були документи, які свідчать про те, що Росія укладає з ними річний контракт. Це ще одна країна, втягнута у війну.

Про це пише The Times. Журналісти видання ознайомились з документами, які знайшли при обшуку полонених. Згідно з ними, у полон потрапив 33-річний китаєць із провінції Хенань. Він підписав річний контракт на службу в російській армії.

Інші документи показали, що він прибув до аеропорту Шереметьєво в Москві 8 лютого, подав документи на візу в Китай двома тижнями раніше. 17 лютого він став на облік для отримання податкового коду та номера соціального страхування. Незрозуміло, коли він підписав військовий контракт, але його віза була на 16 днів.

"Це друга помилка Росії. Першою була Північна Корея. Вони втягують інші країни у війну. Я вважаю, що тепер вони втягують у цю війну Китай", - сказав президент України Володимир Зеленський у Києві.

За його словами, Україна готова обміняти двох захоплених китайських військовополонених на українських. Зеленський оприлюднив відео допиту одного з полонених. Той був у військовій формі, зі зв’язаними руками, й розповів, що намагався збити дрон. Військове джерело повідомило, що він сам здався українським силам і скаржився на погане ставлення з боку росіян.

"Це ще одна країна, яка надає військову підтримку вторгненню Росії в Україну. Наступна після Ірану та після північнокорейських військ", - сказав Зеленський.

Водночас МЗС Китаю назвало заяву безпідставною:

"Україна має правильно оцінити зусилля та конструктивну роль Китаю в пошуку політичного вирішення української кризи".

Офіційний Пекін визнав, що йому потрібно перевірити інформацію, але запевнив, що закликав громадян не брати участь у конфліктах. Глава МЗС України Андрій Сибіга викликав повіреного у справах Китаю:

"Громадяни Китаю, які воюють у складі російської армії вторгнення в Україну, ставлять під сумнів проголошену позицію Китаю щодо миру та підривають авторитет Пекіна як відповідального постійного члена Ради безпеки ООН", - написав він на X.

Зазначається, що деякі завербовані китайці публікували відео з України в соцмережах. Вважається, що їм платять близько 2500 доларів на місяць. Один із них, який представився як Чжоу Цзіцян, заявив:

"Росіяни не сприймають нас як людей. Ми воюємо як загін смертників, і їм байдуже, загинемо ми чи постраждаємо".

Західні офіційні особи заявили, що не бачили доказів "державного спонсорства" Китаєм згаданих Зеленським бійців. Один порівняв їхню присутність на полі бою з британськими громадянами, які воюють за Україну за власним бажанням, без підтримки уряду.

Полонені китайці в Україні

8 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час бойових дій на Донеччині українські сили взяли в полон двох громадян Китайської Народної Республіки. Вони воювали у складі підрозділів країни-агресора. Україна вимагала пояснень від Китаю.

Зараз затримані перебувають під контролем СБУ. Зеленський окремо наголосив: залучення Пекіна до війни - навіть непряме - є тривожним сигналом для всього цивілізованого світу.

Зеленський також заявляв, що новина про китайських військових на Донбасі обурить Дональда Трампа. Очікується, що після цього США можуть змінити рішення та все ж взяти участь у наступному "Рамштайні", який відбудеться за головування Британії та Німеччини 11 квітня.

У Міністерстві закордонних справ Китаю вже відреагували на повідомлення про полонених китайських солдатів в Україні. У дипломатичному відомстві запевнили, що Китай не направляв своїх військовослужбовців для участі у війні проти України. Громадян Китаю закликають не брати участь у бойових діях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube