Китай стисло прокоментував ситуацію з полоненими громадянами КНР на Донбасі

Пекін перевіряє факти участі громадян КНР у війні проти України на боці Росії

полонені китайці
У Китаї кажуть, що не відправляли своїх людей на фронт

У Міністерстві закордонних справ Китаю відреагували на повідомлення про полонених китайських солдатів в Україні. У дипломатичному відомстві запевнили, що Китай не направляв своїх військовослужбовців для участі у війні проти України. Громадян Китаю закликають не брати участь у бойових діях.

Про це під час брифінгу 9 квітня заявив офіційний представник МЗС КНР Лінь Цзянь. Китайський дипломат заявив, що Пекін перевіряє факти, пов'язані із твердженнями, що у війні проти України на боці російської окупаційної армії беруть участь громадяни КНР.

Лінь Цзянь наголосив, що Китай не відправляв своїх людей на фронт. Також у МЗС закликали громадян Китаю "уникати залучення до бойових дій".

"Уряд Китаю завжди вимагав від своїх громадян триматися якомога далі від зони збройного конфлікту, уникати залучення у будь-якій формі, зокрема утримуватися від участі у військових операціях будь-якої зі сторін", - повідомив Лінь Цзянь.

Полонені китайці в Україні

8 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час бойових дій на Донеччині українські сили взяли в полон двох громадян Китайської Народної Республіки. Вони воювали у складі підрозділів країни-агресора. Україна вимагала пояснень від Китаю.

Зараз затримані перебувають під контролем СБУ. Зеленський окремо наголосив: залучення Пекіна до війни - навіть непряме - є тривожним сигналом для всього цивілізованого світу.

Зеленський також заявляв, що новина про китайських військових на Донбасі обурить Дональда Трампа. Очікується, що після цього США можуть змінити рішення та все ж взяти участь у наступному "Рамштайні", який відбудеться за головування Британії та Німеччини 11 квітня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube