Це вже 67-й транш допомоги за програмою PDA із серпня 2021 року
До нового пакета військової допомоги від США на 425 млн доларів, про який 16 жовтня оголосив президент Джо Байден, увійшли зокрема засоби ППО та боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів та артилерії. Також Україна отримає техніку, протитанкову зброю та ракети різних видів. Про це 16 жовтня повідомили у Пентагоні, опублікувавши список озброєнь.
Йдеться про надання допомоги за програмою президентських повноважень щодо скорочення запасів міноборони США (PDA). Це вже 67-й транш допомоги за програмою PDA із серпня 2021 року, уточнили у Пентагоні. Нагадаємо, PDA - це швидкий спосіб, коли спорядження, озброєння та ресурси вже можна взяти у готовому вигляді зі складів, а потім американська промисловість їх вироблятиме та відновлятиме.
У пакет увійшли:
В американському військовому відомстві традиційно не вказують кількість озброєнь по типах. Також з метою безпеки не вказуються терміни та способи постачання. Але у Білому домі запевнили, що найближчими місяцями Україна отримає від США сотні перехоплювачів ППО (тобто ракет), десятки тактичних систем ППО, додаткові артилерійські системи, значну кількість боєприпасів.
За даними Пентагону на 15 жовтня, США за час роботи адміністрації Байдена виділили понад $59,8 млрд на допомогу Україні у сфері безпеки, у тому числі $59,1 млрд – з початку повномасштабної війни у лютому 2022 року.
Нагадаємо, у телефонній розмові 16 жовтня Джо Байден обговорив із президентом України Володимиром Зеленським і наступне, 25-те засідання у форматі Рамштайн, де Україна, ймовірно, також отримає допомогу від партнерів. Засідання відбудеться у листопаді у форматі онлайн, головою на ньому буде Байден.
Перед засіданням на авіабазі Рамштайн (яке не відбулося 12 жовтня), користуючись візитом Джо Байдена, планувалося, що канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрінеться з лідерами США, Франції та Великобританії для переговорів щодо України.
Оскільки ця зустріч не відбулася, Зеленський вирішив взяти ініціативу до своїх рук і все одно обговорити свій план перемоги з європейськими лідерами, хай і поодинці. Тому президент швидко спланував поїздку до Європи, де 10-11 жовтня провів переговори з главами Італії, Франції, Німеччини та Великої Британії, а також зустрівся з папою римським Франциском.
Після зустрічі із Зеленським Олаф Шольц оголосив про військову допомогу Україні. За його словами Німеччина разом із партнерами запустить великий пакет допомоги на суму 1,4 мільярда євро, що включає системи протиповітряної оборони Iris-T, Skynex, артилерійські системи та безпілотники.
Шольц також підтвердив постачання раніше анонсованого пакета озброєнь на 600 мільйонів євро. Він засудив російські атаки на українську інфраструктуру, які спрямовані на підрив морального духу населення.
Водночас канцлер Німеччини, за даними Bild, не підтримав два важливі питання, з якими президент України звернувся до нього. Зеленський, як стверджує видання, попросив Шольца дозволити завдавати ударів західною зброєю по Росії, а також хотів отримати гарантії швидкого вступу до НАТО. Однак, позитивної відповіді від Шольца український президент не отримав, наголошує Bild.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.