Лідер німецьких соціал-демократів Рольф Мютценіх виступив із пропозицією створити міжнародну контактну групу, до якої могли б увійти Китай, Індія, Туреччина та Бразилія
Лідер фракції Соціал-демократичної партії Німеччини у Бундестазі Рольф Мютценіх запропонував створити міжнародну контактну групу для мирного вирішення війни між РФ і Україною. До неї можуть увійти Китай, Індія, Бразилія і Туреччина. Це сталося після того, як експосол України у Німеччині Андрій Мельник закликав канцлера Олафа Шольца домовитись про зустріч з правителем Росії Володимиром Путіним.
Як повідомляє видання Tagesschau, за словами Мютценіха, канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент України Володимир Зеленський поділяють думку, що зараз настав час для посилення зусиль у напрямку мирних переговорів. При чому Росія також повинна брати участь у наступному мирному саміті.
"Це також дає іншим країнам можливість активніше брати участь у припиненні бойових дій. На мою думку, настав час для західних союзників ініціювати контактну групу, щоб запустити цей процес", – зазначив Мютценіх.
До такої групи, на його думку, можуть увійти Китай, Індія, Туреччина та Бразилія. Він вважає, що у цих країнах "зростає переконання, що російська агресивна війна може стати тягарем".
Водночас міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок висловлювала скептицизм щодо мирних переговорів із Путіним. Як пише dpa, на прес-конференції в Берліні з главою МЗС Індії Субрахманьямом Джайшанкаром вона наголосила, що на кожний мирний крок, який пропонували Росії на міжнародному рівні, вона "відповідала ще більшим терором, ще більшими стражданнями та, відповідно, ще більшою кількістю смертей".
Нагадаємо, що канцлер Шольц нещодавно також виступив з ініціативою щодо проведення нової мирної конференції з участю Росії. Ці заяви викликали різку критику серед німецьких політиків, особливо з боку християнських демократів. Ті звинуватили Шольца у послабленні підтримки України та спробах тиску на Київ для примусу до переговорів.
За даними La Repubblica, канцлер Німеччини розробляє власний мирний план, який може включати передачу частини українських територій Москві. Водночас сподівання Німеччини можуть віддзеркалювати електоральні настрої всередині країни. Інформатор намагався розібратись, що стоїть за сподіваннями ФРН. Зокрема, експерти впевнені, що Берлін думає, як найшвидше продовжити торгувати з Росією.
Журналісти кажуть, що Шольц прагне увійти в історію як “канцлер миру” і уникнути можливої відставки після невдалих результатів виборів у Тюрінгії та Саксонії. У Кремлі заявили, що чули про план, але не бачили його. А керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак заявив, що на ситуацію вплинуть лише мирні переговори на наших умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.