У парках Києва знищуватимуть кліщів: адреси

Читать на русском

Знищення кліщів в одному з районів столиці обійдеться у більше ніж 70 тисяч гривень

Читать на русском
Обробка парків у Києві
У столичних парках знищуватимуть кліщів

Знищення кліщів в одному з районів столиці обійдеться у більше ніж 70 тисяч гривень

У парках Києва одного з районів проведуть акарицидну обробку. Йдеться про Оболонський. Там знищуватимуть кліщів на відкритому просторі.

Про це свідчить оголошення в системі публічних закупівель Prozorro. Хімікати розпилюватимуть за такими адресами:

  • парк культури та відпочинку "Пуща-Водиця" (вулиця Федора Максименко, 21);
  • парк "Наталка" (вулиця Оболонська Набережна, 9);
  • сквер на вулиці Зої Гайдай та вулиці Героїв Дніпра, 8/9.


Дератизувати міський простір планують з травня по вересень 2023 року. Це обійдеться у більше ні 70 тисяч гривень. 

Як уберегтися від кліщів

Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізується небезпечна загроза — кліщі. Вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща. Як уберегтися від кліщів

  • Подбайте про відповідне вбрання. Обирайте закрите взуття й одяг: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, бажано вдягнути штани й заправити їх у шкарпетки.
  • Покривайте голову головним убором — кепкою, панамкою, косинкою — і закрийте шию.
  • Перед виходом в ліс для захисту скористайтеся репелентом — спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно, коли час дії мине.
  • На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
  • Звільніть місце для привалів від хмизу, гілок, сухої трави в радіусі 20–25 м.
  • Коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла — повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, ба навіть кілька днів.
  • Оглядайте себе та своїх близьких що дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки вкусити може й так звана німфа — молодий маленький кліщ.
  • Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням. Ретельно обстежте своє тіло, особливо ділянки, покриті волоссям.
  • Удома виперіть і попрасуйте одяг. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а і згодом, перекочувавши з одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.
  • Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки).
  • Якщо на природу брали домашнього улюбленця — його також слід оглянути на наявність кліщів.

Якщо ви знайшли на тілі кліща, то одразу зверніться до лікаря. Він допоможе витягнути кліща і проконсультує щодо подальших дій. 

Раніше ми писали, що у парку під Києвом кажан покусав дитину. Крім того, чоловік влаштував пожежу на Полтавщині, бо йому набридли кліщі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.