У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Правоохоронці не оцінили такий спосіб боротьби зі шкідниками
У Полтавській області неподалік від Миргорода місцевий житель підпалив суху трави вздовж дороги. Виявилося, що так він вирішив боротися з кліщами, які не давали йому спокійно жити. Рятувальникам вдалося локалізувати загорання, а палій буде відповідати перед законом.
Про підпал розповіли в Національній поліції Полтавської області. 21 березня чоловік підпалив суху траву, що знаходилася вздовж дороги неподалік від Миргорода. На місце швидко викликали пожежників - вони змогли локалізувати вогонь, та запобігти масштабній пожежі.
Разом із ними прибули і поліцейські. Особу палія встановили доволі швидко, оскільки він особливо й не приховував це. Ним виявився 41-річний місцевий житель. Сам він пояснив, що підпалив траву, аби знищити кліщів, бо вони «задовбали його за ноги кусати».
Правоохоронці не оцінили такої причини. Вони зібрали матеріали для притягнення палія до адміністративної відповідальності. Покарання на нього може чекати за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Загалом, йому загрожує штраф на суму від 3 060 грн до 6 120 гривень. Чи вдалося йому таки позбутися набридливих комах – не уточнюється.
У березні почався активний сезон спалювання сухостою. Правоохоронці нагадують, що це зараз заборонено законом. Тільки за добу протягом 19 березня рятувальники Полтавщини загасили 9 пожеж на відкритій території. Паліям загрожують штрафи, які можуть зростати в залежності від наслідків, спричинених такими підпалами.
За 20 березня по всій Україні зафіксували близько 130 пожеж у екосистемах. Часто це стосувалося саме самовільного випалювання сухої рослинності. Українцям нагадують, що подібні дії шкодять як гаманцю через штрафи, так і екосистемі в цілому. Якщо вогонь ще й перекинеться на будинки чи інші об’єкти інфраструктури – існує ризик вже навіть не адміністративної, а кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, що в Кабміні склали план розмінування полів для сівби - яких регіонів торкнеться.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.