Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Київські прокурори подали позов до суду проти Міністерства культури
Київська прокуратура через суд вимагає внести три об'єкти до Державного реєстру культурної спадщини. Правоохоронці зазначають, що це потрібно, щоб захистити історичні будівлі від незаконного знесення. За словами прокурорів, Міністерство культури вже кілька років ігнорує проблему.
Така заява з'явилася на офіційній сторінці Київської міської прокуратури. Зазначається, що правоохоронці звернулися до Київського окружного адміністративного суду. Прокурори подали позов проти Міністерства культури України. Вимагається, щоб Міністерство культури внесло три історичних об'єкти Києва до списку пам'яток культурної спадщини.
Правоохоронці пояснили, про які саме будівлі йдеться. Це "Контрактовий будинок" 1817 року за адресою вулиця Межигірська, 1; "Старий академічний корпус" 1703-1740 років за адресою вулиця Григорія Сковороди, 2; "Новий академічний корпус" за адресою вулиця Григорія Сковороди, 2.
"Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, ці об’єкти становлять безспірну культурну цінність", - зазначають правоохоронці.
У Київській міській прокуратурі заявили, що Міністерство культури та інформаційної політики України вже майже два роки ігнорує ситуацію. Зазначається, що відомство досі не вжило заходів, щоб внести ці об'єкти до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення. Річ у тім, що цей реєстр міг би захистити будівлі від незаконних знесень.
"Відсутність відомостей про історичні пам’ятки в Реєстрі не забезпечує їх належного захисту, догляду та збереження й уможливлює незаконні дії щодо них", - підкреслили прокурори.
Нещодавно стало відомо, що 200-літній будинок на Подолі, який почали зносити, перевірив Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Йдеться про будинок за адресою вул. Набережно-Хрещатицькій, 13. Коли активісти дізналися про будівельні роботи, то звернулися до міської влади. Тепер забудовнику вручили припис з відповідними вимогами щодо охорони культурних пам'яток. Зазначається, що це одна з колишніх майстерень річкового порту. Будинок вважається найстарішим зі збережених на київській набережній.
У червні сталася подібна ситуація з історичним будинком в столиці, який пов'язують з головою Центральної Ради Української Народної Республіки, академіком Михайлом Грушевським. Будинок на вулиці Володимирській, 21/20 опинився під ризиком знесення. На це вже відреагував мер Києва Віталій Кличко.
"Будівельної техніки на обʼєкті не виявили, роботи там не ведуться. Департамент охорони культурної спадщини здійснює нагляд за обʼєктом і готує документи, щоб якомога швидше він отримав охоронний статус памʼятки архітектури", - повідомив мер столиці.
Нагадаємо, раніше депутатка Київської міської ради розповіла, що історичний будинок у Подільському районі знесли за дозволом міської влади.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.