Мобілізація в Україні: як оскаржити рішення військово-лікарської комісії

Читать на русском

Починати це робити рекомендують з досудового порядку

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Як оскаржити рішення ВЛК. Колаж: Інформатор

Починати це робити рекомендують з досудового порядку

Українські військовослужбовці можуть оскаржити висновки військово-лікарської комісії. Роблять це, якщо вважають, що у результатах не відображений реальний стан здоров’я. А оскаржити можна у досудовому порядку або ж напряму через суд.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Зазначається, що починати оскарження краще з досудового порядку. Якщо це не матиме позитивного результату, варто вже звернутися до суду.

Як оскаржити рішення ВЛК у досудовому порядку

  • Необхідно написати заяву/скаргу особи щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
  • Долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).

Пакет документів необхідно самостійно принести до вищої ВЛК або ж надіслати на пошту цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК. За результатом переглянуть постанову та можуть відправити на повторний медогляд. Після цього вже новий висновок братимуть до уваги, а у спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією.

Як оскаржити рішення ВЛК у суді

Таке оскарження здійснюють у порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України. Зробити це лише за медичними показниками неможливо, адже не входить у компетенцію суду. 

Втім, суд може встановити порушення процедури проведення ВЛК та на цій підставі скасувати таке рішення. Крім того, суд може зобов’язати провести повторний огляд та дообстеження військового, якщо відмовить відповідна ВЛК. 

Модернізація проходження ВЛК

Новопризначений міністр оборони Рустем Умєров під час виступу 6 вересня у Верховній Раді сказав, що планує запровадити електронний військовий квиток. Також він хоче запустити єдиний реєстр призовників і цифровізувати всі процеси діяльності ВЛК

В Україні оновили список хвороб, з якими можуть забрати до війська. Обмежено придатні чоловіки тепер також підлягають мобілізації, якщо хвороба - у стані ремісії. Йдеться передусім про тих осіб, які мають безсимптомний ВІЛ, вилікуваний туберкульоз, гепатит, та психічні захворювання. Чоловіки з оновленим списком хвороб зможуть займати певні посади в армії, але їхнє скерування на службу, як і рід посади, визначатимуть лише після детального проходження ВЛК. Лише висновок медкомісії дозволить служити, приміром, у десантних військах чи у тилу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.