У Нюрнберзі ухвалили декларацію щодо воєнних злочинів Росії проти України

Читать на русском

Нюрнберзька декларація закликає створити трибунал для судового переслідування за злочини в Україні

Читать на русском
Нюрнберзька декларація про злочини Росії
У Нюрнберзі ухвалили декларацію щодо воєнних злочинів Росії

Нюрнберзька декларація закликає створити трибунал для судового переслідування за злочини в Україні

Міжнародна академія Нюрнберзьких принципів ухвалила декларацію щодо воєнних злочинів Росії проти України.

Про це йдеться у повідомленні академії у Twitter. Нюрнберзька декларація закликає створити трибунал для судового переслідування за злочини в Україні. Зокрема, у документі пропонується розширити повноваження Міжнародного кримінального суду і створити трибунал для судового переслідування за злочини, вчинені в Україні.

"Закликає міжнародне співтовариство підтримати створення трибуналу для переслідування злочинів агресії, як їх визначено в міжнародному праві, скоєних на території України", - йдеться в документі. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав ухвалення Нюрнберзької декларації.

"Я вітаю Нюрнберзьку декларацію, яка встановлює прямий зв'язок між Нюрнберзьким трибуналом і Спеціальним трибуналом щодо злочину агресії проти України", - написав він у Twitter

Він підкреслив, що триває робота над створенням Спеціального трибуналу над росіянами.

"Російське керівництво, як і нацистське керівництво в 1945 році, має бути притягнуто до відповідальності за злочин агресії", - наголосив Кулеба.

Що таке Нюрнберзький процес

Це - міжнародний судовий процес, який проводили альянси проти представників Третього Рейху за підготовку і вчинення вторгнень в інші країни та інші злочини під час Другої світової війни. З 20 листопада 1945 року до 1 жовтня 1946 року Міжнародний військовий трибунал судив 21 найважливішого з живих керівників нацистської Німеччини в політичній, військовій та економічній сферах.

Нагадаємо, після того, як Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна, високопосадовець Європейського Союзу повідомив, що найбільш реалістичною перспективою притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України є так званий "гібридний трибунал". Він вказав, що для ЄС дуже важливо, щоб Україна ратифікувала Римський статут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.