"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Журналіст писав, що уряд в Україні - "прозахідний, який пригнічував етнічних росіян", видання розпочало перевірку
У Новій Зеландії співробітник національного мовника Radio New Zealand (RNZ) з квітня минулого року дописував проросійські фрази та абзаци у репортажі про Україну. Коли цю схему викрили, журналіста відправили у відпустку, а ЗМІ розпочало розслідування. Планують переглянути декілька тисяч статей.
Видання The Guardian пише, що у п'ятницю та суботу з'явилися докази того, що журналіст RNZ публікував на сайт матеріали інформаційних агентств Reuters або BBC з посиланням на них та дописував туди власні речення та абзаци. Виконавчий директор RNZ Пол Томпсон назвав ці правки "прокремлівським сміттям" і сказав, що служби новин перевірять декілька тисяч статей. За його словами, наразі переглянули близько 250. У 16 з них знайшли прокремлівські правки, які забрали та додали редакційну примітку.
Так, починаючи з квітня 2022 року, журналіст додавав проросійські тези до новин без додаткового посилання на джерело. Наприклад, події на Майдані описувалися як "державний переворот"; а уряд в Україні - "прозахідний, який пригнічував етнічних росіян". Також в новинах згадувалася стурбованість росії щодо "неонацистських елементів" в Україні.
У деяких статтях додавалися цілі проросійські абзаци. В них говорилося, що рф почала вторгнення в Україну, бо "державний переворот неонацистів за підтримки США у 2014 році створив загрозу її кордонам і розпалив громадянську війну, через яку переслідували російськомовні меншини".
В результаті RNZ оголосило про перевірку редагування своїх матеріалів на сайті та повідомило, що результати перевірки будуть оприлюднені. У заяві видання йдеться:
"Проводиться розслідування ймовірної поведінки одного співробітника, пов’язаного з цією справою. Цей працівник перебуває у відпустці та не має доступу до комп’ютерних систем RNZ".
Це - національний мовник Нової Зеландії, RNZ включає радіостанцію та сайт із новинами. Організація фінансується державою, але має редакційну незалежність. Є дуже впливовою та однією з найбільших новинних редакцій країни. Статті RNZ регулярно публікують інші сайти та газети по всій країні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.