У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У МВС планують посилити відповідальність для чоловіків, які втекли з України з адміністративної до кримінальної. Такі вимоги продиктовані суспільним запитом
В Україні планують посилити відповідальність для чоловіків-втікачів, які незаконно виїхали з країни під час війни. Зараз мовиться лише про адміністративну відповідальність, але запит суспільства на справедливість вимагає змінити покарання.
Подробиці про те, як планують карати за незаконний виїзд з України чоловіків під час війни, розповів очільник МВС Ігор Клименко у коментарі "Лівому берегу".
За словами Клименка, розробка законопроєкту щодо санкцій пов'язана з відповіддю на суспільний запит щодо справедливості, включаючи покарання для тих, хто нелегально виїхав з країни та уникає мобілізації тривалий час.
Клименко підкреслив, що у МВС продовжують вивчати інформаційне поле, а також зібрали експертну думку щодо посилення санкцій.
Міністр нагадав, що наразі за незаконний перетин держкордону України передбачена лише адміністративна відповідальність, а у майбутньому її планують посилити до кримінальної. Втім конкретних рішень поки немає.
Є відповідальність за підробку документів, якими користувалися під час перетину, за надання хабаря та за ухилення від мобілізації (якщо чоловік утік за кордон уже після вручення підписаної повістки, йому загрожує від 3 до 5 років ув’язнення). Незаконний перетин кордону зараз – це лише адмінвідповідальність, у більшості випадків – лише штраф. Ось про що мова. Я вже наголошував раніше, що ми говорили виключно про ідею. Якихось остаточних версій розв'язання проблеми станом на зараз немає, – зазначив Клименко.
Він також додав, що якщо відповідальність посилять - закон не матиме зворотної дії. Втім, в Україні планують юридично розробити й закріпити норми, за якими громадян, які незаконно перетнули кордон, повертатимуть додому.
Це очевидно. І, звісно, у цій частині всі будуть дотримуватися конституційної норми. Навіть благородна мета не має стати підставою для порушення законодавства. Паралельно триватиме пошук інших юридичних інструментів і заходів впливу на тих, хто вже незаконно перетнув кордон і покинув країну в час великої біди, - додав Клименко.
В Україні незаконний перетин державного кордону тягне за собою правову відповідальність. За такі дії передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність залежно від обставин та характеру порушення.
За адміністративне правопорушення, якщо особа незаконно перетнула державний кордон України поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску без відповідних документів або з використанням підробленого документа, передбачено штраф від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400-8 500 гривень) або адміністративний арешт на строк до 15 діб. Ця відповідальність передбачена статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У деяких випадках, якщо незаконний перетин кордону має більш серйозні наслідки або пов'язаний зі злочинною діяльністю, може бути порушено кримінальну справу. Кримінальна відповідальність передбачає більш суворі покарання, включаючи позбавлення волі.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.