За вироком суду, чоловіка на три роки позбавили волі
Безробітний мешканець Радивилівського району Рівненської області отримав повістку, проте не з’явився на пункт комплектації для відправлення у військову частину, заявивши про необхідність забезпечувати родину. Суд визнав його винним та засудив до трьох років позбавлення волі.
Підсудний уродженець с. Балки Радивилівського району Рівненської області був умовно осуджений у 2019 році за крадіжку на три роки. Звільнився умовно-достроково і в 2021 році отримав умовний вирок за службове підроблення. Наразі не працює, одружений та має 2 неповнолітніх дітей.
1 квітня 2023 року він отримав повістку під розпис, але 3 квітня на місце комплектування для відправки до військової частини не з’явився. Тож його обвинуватили у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст.336 КК України, тобто в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації.
Підсудний визнав свою провину. Причину неявки пояснив тим, що його сім`я потребує матеріальної підтримки, у зв`язку з чим змушений постійно шукати заробітки. Також поскаржився на борги, що виникли в зв`язку зі смертю батька. Та попросив суворо його не карати.
Щоправда, суд не виявив пом’якшуючих обставин. Але врахував досудову доповідь від 29.05.2023 р., підготовлену начальником Дубенського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області. Описуючи підсудного, там зазначали, що є висока ймовірність вчинення повторного правопорушення. Орган пробації вважає, що виправлення особи без позбавлення або обмеження волі на певний строк може становити небезпеку для суспільства. На думку органу пробації, виконання покарання у громаді можливе лише у винятковому порядку за умови здійснення інтенсивного нагляду та застосування соціально-виховних заходів.
Окремо суд врахував суспільну небезпечність вчиненого кримінального правопорушення, оскільки ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, створює загрозу для безпеки держави у сфері оборони та призводить до незабезпечення обороноздатності України.
Також в судовому засіданні, обвинувачений вказав, що обставиною, яка його спонукала ухилитися від призову на військову службу є необхідність забезпечення сім`ї грошовими коштами. Для цього він працює неофіційно, проте не повідомив місця роботи. Також він сказав, що йому відомо, що військовослужбовцям виплачують зарплату, яка є достатньою для забезпечення потреб його сім`ї. З наведеного суд дійшов висновку, що метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації обвинуваченим являється не матеріальне забезпечення сім`ї, а свідоме небажання бути мобілізованим.
“Дія воєнного стану у державі продовжується, обвинувачений є придатним до служби, особою, яка підлягає призову на військову службу, відстрочок від призову не має, але свідоме небажання нести тягар військової служби дає підстави суду вважати, що при звільненні від покарання із застосуванням ст.75 КК України психологічне ставлення до вчиненого ним діяння не зміниться, у чому суд переконався під час допиту обвинуваченого, а тому не буде досягнуто дієвої мети запобігання новому кримінальному правопорушенню та може стати негативним прикладом для інших осіб”, - йдеться у рішенні суду.
Суд призначив обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі на мінімальний строк, передбачений санкцією ст.336 КК України у виді позбавлення волі на три роки.
Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні продовжили мобілізацію до лав ЗСУ та військовий стан. Усі чоловіки призовного віку - від 18 до 60 років - повинні відбути службу у рядах ЗСУ. Втім, далеко не всі громадяни знають, що після того, як вони отримали повістку, у них є, щонайменше, три дні для того, щоб прибути до військкомату. При цьому повістки типу "сьогодні отримав і сьогодні маєш з'явитися у ТЦК" є зловживанням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.