«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
Це про той момент після розставання, коли емоції обрушуються хвилями: спочатку любов, потім гнів, розчарування і, нарешті, ріжуча правда. Вас зрадили. Ви віддали своє серце не тій людині.
У МОН затвердили програму для 5-9 класів: навантаження не збільшиться, християнська етика залишиться за вибором
У Міністерстві освіти і науки затвердили типову освітню програму для 5-9 класів. Ту саму, яка викликала обурення батьків додатковими годинами навантаження і введенням християнської етики в школах.
У програму внесли певні корективи, які враховують побажання батьків. Інформатор розповідає докладніше, що зміниться для учнів середньої школи. Подивитися повний документ з програмою можна тут.
Відповідно до санітарного регламенту, наказу МОЗ та Держстандарту базової середньої освіти, при 5-денному навчальному тижні кількість годин становить:
Тобто, кількість годин не збільшиться, як планували спочатку, а залишиться на рівні 2001 року.
Базовий навчальний план базової середньої освіти визначає гранично допустиме річне навчальне навантаження для школярів:
Базовий навчальний план визначає також кількість додаткових годин для вивчення предметів освітніх галузей, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять:
Кількість уроків з фізичної культури (не менше трьох разів на тиждень для кожного класу) встановлена Законом України «Про фізичну культуру і спорт». Згідно з базовим навчальним планом, години, передбачені для фізичної культури, не враховуються при визначенні гранично допустимої навчального навантаження учнів.
Після обговорення в навчальному плані залишилися додаткові предмети, зокрема інтегрований курс «Здоров'я, безпека і добробут» (5-9 класи) і предмет «Підприємництво і фінансова грамотність» (8-9 класи).
Не зникла з програми і горезвісна християнська етика. Більш докладно про це ми писали тут. Для учнів 5-6 класів залишили можливість вивчення предметів "Етика", "Культура добросусідства" або інших курсів морального спрямування. Правда, в Міносвіти уточнюють, що школа сама приймає рішення про включення в освітню програму одного з перерахованих предметів або може вирішити викладати ці аспекти в рамках інтегрованого курсу «Здоров'я, безпека і добробут». Що насправді приховують під "курсами морального спрямування" і чому вводити їх - не найкраща ідея, ми розбирали тут.