У МОН назвали правила вступу до ВНЗ в 2023 році: що треба знати абітурієнтам

Читать на русском

Абітурієнтам пояснили, які іспити потрібно складати для вступу

Читать на русском
Абітурієнти
Стали відомими правила вступу до ВНЗ в 2023 році

Абітурієнтам пояснили, які іспити потрібно складати для вступу

Попри повномасштабну війну в Україні не припиняють роботу навчальних закладів. Проте правила вступу до університетів дещо змінені: абітурієнти замість звичного ЗНО складатимуть Національний мультипредметний тест, і на основі результатів подавати документи до ВНЗ. 

Відповідний наказ МОН вже з'явився на офіційному порталі відомства. Зазначається, що абітурієнти зможуть скористатися особистим електронним кабінетом вступника. За його допомогою можна буде дистанційно внести потрібні дані для подання заяв на вступні випробування та конкурсні відбори. 

Крім того, для вступу на передвищу освіту (коледжі та училища) на бюджетній основі треба буде складати творчий конкурс або проходити співбесіду з одного або двох предметів. Ті абітурієнти, які вступають за контрактною основою, зможуть зараховуватися до навчального закладу на підставі мотиваційного листу. 

Для вступу на програми молодшого бакалавріату та бакалаврів складатимуться творчі конкурси. Це стосується мистецьких або спортивних спеціальностей. Для інших спеціальностей – складатиметься НМТ. 

При цьому важливо, що в травні Міністерство освіти визначить пільги, якими зможуть скористатися жителі з територій активних бойових дій та тимчасово окупованих територій. 

Що таке НМТ?

Національний мультипредметний тест – це комп'ютерний онлайн тест, який охоплює одразу декілька предметів. Іспит складається з трьох блоків: 

  • Українська мова;
  • Математика;
  • Історія України.

Після виконання всіх завдань учасник НМТ отримає кількість тестових балів за кожний блок. Потім вони будуть переведені в шкалу від 100 до 200. Саме цей бал використовується потім для вступу у вищі навчальні заклади.

"Пороговий" бал дорівнює 100. Для того щоб набрати мінімальні 100 балів потрібно отримати хоча б по одному тестовому балу за виконання кожного блоку. Максимальна кількість балів за кожний блок така:

  • Українська мова – 35 балів;
  • Математика – 30 балів;
  • Історія України – 35 балів.

Важливо, що якщо під час іспиту лунає повітряна тривога, то абітурієнти зможуть відкласти тест і спуститися в укриття. Вже після завершення повітряної тривоги можна буде продовжити роботу над тестом. 

Вступ до ВНЗ в 2023 році

В Мінреінтеграції повідомили, що абітурієнти з тимчасово окупованих територій зможуть вступити до українських університетів без складання мультипредметного тесту в дистанційному режимі. При цьому всі пільги будуть збережені.  

Також розповідалося, як в 2023 році буде проходити вступ на магістратуру. Вступники на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний тест, який складатиметься з двох блоків: перший – тест з загальної навчальної компетенції, другий – тест з іноземної мови (англійська, іспанська, німецька або французька мова за вибором). 

Крім того, експерти пояснювали, чи зарахують навчання за кордоном при вступі до українських вищих навчальних закладів.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.