"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Українські абітурієнти, які здобували освіту за кордоном, зможуть вільно вступати у вітчизняні виші
Всі українські абітурієнти, які протягом останнього часу навчалися за кордоном, зможуть вільно та без перешкод вступати у вітчизняні виші. Для цього їм необхідно лише підтвердити відповідні документи про здобуття освіти за межами України.
Про деталі вступної кампанії 2023 розповів перший заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону.
Він зазначив, що всі охочі вступати у виші України мають звернутися до Іміджевого центру МОН, який, власне, і займається визнанням освіти за кордоном. Після процедури підтвердження документів можна готуватися до вступу у вищі навчальні заклади України.
За словами Вітренка, в Україні ще у 2022 році затвердили нове положення про визнання іноземних документів про здобуття освіти, тому жодних перешкод при цьогорічній вступній компанії не передбачається.
"Вони (абітурієнти - ред.) можуть взяти результати й документ про освіту, який отримали за кордоном, і з цим документом вступати у будь-який заклад вищої освіти. В системі МОН є інформаційний іміджевий центр, який займається визнанням освіти, здобутої за кордоном. Протягом року заклад вищої освіти має подати туди заявку та визнати цей документ на території України”, - сказав Вітренко.
При цьому Вітренко нагадав, що абітурієнти із тимчасово окупованих територій зможуть дистанційно подавати документи для вступу у виші, також ця група вступників буде звільнення від проходження ЗНО.
За даними МОН, на кінець 2022 року за кордоном навчалися 516 243 учні з України. Більшість з них відвідують школи у країнах перебування і лише незначна частина навчається в онлайн форматі за українською системою освіти.
Окрім того, 918 шкіл розташовані на тимчасово окупованих росіянами територіях. Найбільше таких шкіл — на тимчасово окупованій частині Луганщини, а саме - 252.
6 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до законів про повну загальну середню освіту, про фахову передвищу освіту та про вищу освіту щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року, якими пропонується продовжити на цей рік строк скасування державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання як конкурсного критерію доступу до освітніх послуг. Таке рішення обґрунтовується продовженням правового режиму воєнного стану, агресивними діями російських військових і терористичних угруповань до національної системи освіти та науки.
Нагадаємо, раніше Informator.ua повідомляв, як у 2023 році складатимуть іспит для вступу на магістратуру.
Також повідомлялося, що школярі з окупованих територій зможуть вступити до вишу без НМТ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.