Окрім Рютте та Зеленського, серед запрошених учасників: канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, президент Польщі Анджей Дуда, президент Європейської ради Антоніу Коста та президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн
Європейські лідери планують зустрітися в середу ввечері, 18 грудня, у Брюсселі з президентом України Володимиром Зеленським і генсеком НАТО Марком Рютте, щоб обговорити мирні плани та можливе розгортання миротворчих сил в Україні. Зустріч відбудеться на фоні тиску з боку новообраного президента США Дональда Трампа на те, щоб європейські країни контролювали будь-яку майбутню мирну угоду між Києвом і Москвою, відправляючи війська в Україну.
Як пише Politico, окрім Рютте та Зеленського, серед запрошених учасників: канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон, президент Польщі Анджей Дуда, президент Європейської ради Антоніу Коста та президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, повідомили у джерелі.
Агентство Reuters повідомило, що також візьмуть участь прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні та прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер. Журналісти не змогли зв'язатися з прессекретарями Шольца, фон дер Ляєн, Макрона, Коста і Рютте, або ж ті відмовилися від коментарів. Зустріч буде організована на полях саміту ЄС-Західні Балкани в середу вдень, на який лідери ЄС прибудуть до Брюсселя.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск у четвер заявив, що обговорював з президентом Франції Еммануелем Макроном можливість розміщення іноземних військ в Україні в разі припинення вогню, але Варшава наразі "не планує таких дій".
Макрон закликав до виходу з війни Росії в Україні, яка точиться вже майже три роки, враховуючи інтереси як Києва, так і Європейського Союзу, заявивши, що на карту поставлено суверенітет першого та безпеку другого.
Візит Макрона до Варшави відбувся через кілька днів після його зустрічі в Парижі з президентом України Володимиром Зеленським і обраним президентом США Дональдом Трампом, який заявив, що вирішення української кризи буде його головним пріоритетом, коли він вступить на посаду наступного місяця.
Обрання Трампа викликало у Києві побоювання, що він може спробувати змусити Україну піти на великі поступки в обмін на припинення вогню. Туск сказав, що хоче "скористатися цією можливістю, щоб припинити спекуляції щодо потенційної присутності військ з тієї чи іншої країни в Україні після того, як буде досягнуто припинення вогню або мир".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.