Під час спільної з президентом Франції Еммануелем Макроном заяви для ЗМІ глава уряду Польщі зазначив, що хоче скористатись цією можливістю і покласти край спекуляціям про можливу присутність військ тієї чи іншої країни в Україні
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, який у четвер, 12 грудня, зустрівся з президентом Франції Еммануелем Макроном у Варшаві, запевнив, що Польща не планує присутності військ в Україні. Цього не станеться навіть після досягнення перемир'я між Києвом та Москвою. Рішення щодо дій Польщі будуть прийматися у Варшаві.
Як повідомляє PAP, під час спільної з Макроном заяви для ЗМІ глава уряду Польщі Туск зазначив, що хоче скористатись можливістю і покласти край спекуляціям про можливу присутність військ тієї чи іншої країни до України у післявоєнний період. Утім робота над рішеннями, що мають забезпечити спокій у Європі, триватиме.
"Рішення щодо польських дій будуть прийматися у Варшаві і тільки у Варшаві. Поки що ми не плануємо таких дій. Ми будемо співпрацювати з Францією і не тільки над рішеннями, які, перш за все, забезпечать безпеку Європи", – сказав Туск.
Прем'єр-міністр зазначив, що він і президент Франції Еммануель Макрон мають чітку позицію, що Україна має бути присутня на всіх мирних переговорах. Кожна пропозиція має бути "прийнята нашими друзями в Києві", додав Туск.
Пізніше під час спільної заяви обох політиків польський прем’єр повідомив, що під час зустрічі вони обговорили спільну роботу для справедливого миру в Україні. Він оцінив, що роль Макрона неможливо переоцінити.
"Сьогодні Європі потрібні лідери, які чітко думають про російську агресію, користуються повагою у світі та мають чітке уявлення про те, яким має бути майбутнє в Європі та навколо Європи", – сказав Туск.
Прем'єр-міністр додав, що вони з Макроном обмінялися інформацією та намірами щодо роботи заради миру.
"Ми маємо абсолютно чітку позицію, що Україна має бути присутня на кожній розмові (щодо миру - ред.) і кожен варіант, кожна пропозиція також має бути прийнята нашими друзями в Києві", - підкреслив Туск.
У Євросоюзі немає консенсусу щодо відправлення іноземних військ на Україну після завершення конфлікту, у зв'язку з чим розглядається можливість створення коаліції з 5-8 країн щодо цього питання, передає агентство Reuters з посиланням на джерела в ЄС.
Президент Франції Еммануель Макрон зібрався до Варшави 12 грудня. Видання Rzeczpospolita стверджує, що мета візиту – обговорення плану європейської миротворчої місії, яка має гарантувати Україні безпеку та дотримання режиму припинення вогню. У Польщі вважають, що їхня країна - практично незамінний елемент цього сценарію.
Перемовини обраного президента США Дональда Трампа і голови української держави Володимира Зеленського у Парижі стали реальністю, хоча їх могло і не бути. Ключову роль у їх реалізації відіграв саме французький президент Еммануель Макрон: останніми днями він наполегливо переконував американського главу зустрітись з президентом України й, у підсумку, досягнув свого - Трамп погодився на зустріч з Зеленським в останню хвилину - вона тривала майже 45 хвилин, але все змінила. Вже 8 грудня Трамп заявив, що Україна хоче укласти угоду з РФ, щоб "зупинити божевілля" війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.