Голова Мінфіну Марченко закликав українців менше купувати нові айфони та автівки - відео

За словами міністра фінансів, українці начебто забагато споживають

Марченко та айфони
Загальне споживання народу слід зменшити як мінімум в декілька разів

Економіку України слід переводити на воєнні рейки. А для цього українцям слід відмовитися від покупки нових айфонів та автомобілів. Простіше кажучи, народу слід менше споживати. 

Таку думку висловив міністр фінансів Сергій Марченко. Він озвучив ці тези під час виступу на дискусійній панелі "2024: виклики і перспективи". 

Перш за все, Марченко спробував заспокоїти українців. Він зазначив, що гроші в бюджеті точно будуть. Але от чи буде їх достатньо - це вже невідомо.

"Скільки б не було коштів, їх завжди недостатньо, враховуючи, що основна стаття бюджету не підлягає будь-якому прогнозуванню й контролю. У базових умовах планування бюджету є сподівання, що будуть кошти для того, щоб профінансувати всі потреби, які ми собі передбачили. Чи зможемо ми профінансувати більше — дуже сумніваюся", - зазначив Марченко.

Він також додав, що забезпечити державу на 2024-й уряду вдасться - хоча це й буде складніше, ніж цьогоріч. А от щодо 2025 року вже є певні побоювання.

"Уряд працює над варіантом А. Варіант А передбачає підтримку наших партнерів у повному обсязі, докладаються максимальні зусилля для того, щоб ця підтримка була отримана... Тому що ні для кого не секрет, що військовий бюджет нашого ворога — 120 мільярдів доларів. Наш військовий бюджет — 40 мільярдів доларів. Якось ці рівняння треба вирівняти... Але треба розуміти: якщо війна буде... сценарій передбачатиме в тому числі необхідність адаптації до нових умов", — сказав Марченко.

Під новими умовами він має на увазі переведення економіки України на воєнні рейки. Однак тут є велика проблема: виявилося, що українці... забагато споживають. Марченко радить народові відмовитися від айфонів останніх моделей, а також від нових автомобілів. 

"Військові рейки — це не тільки про військову індустрію, це і про розуміння суспільства, що в нас війна. На жаль, поки що ми живемо в досить специфічній реальності, коли в нас усе добре...  Але ця реальність потребуватиме корекції, якщо ми хочемо перейти на військові рейки. Це обмеження суспільного споживання. Нам потрібно зменшити його в декілька разів, тому що ми споживаємо в основному імпортні товари й послуги, це визначає наш економічний потенціал. Умовно кажучи, ми залучили 40 мільярдів доларів зовнішньої допомоги. І тут ці самі кошти повернулися в економіки тих країн. Працюють виробництва — виробляють нам зброю, амуніцію. Це одна частина питання. Інша частина питання — виробляють нам айфони, автомобілі, техніку, одяг", — вважає Марченко.

Міністр фінансів каже, що якщо терміново змінити поведінку споживання, це призведе до сумних наслідків. Зокрема, до поганих економічних показників.

"Якщо ми не зробимо висновків, економіка зробить їх самостійно. Як правило, досить швидко й болісно", — резюмував міністр.

Українці й справді купляють нові айфони та машини?

Рівень бідності в Україні в 2022 році зріс у шість разів та склав понад 24%. Офіційно сім мільйонів громадян перебувають за межею бідності.

Однак це лише підрахунки Світового банку. Згідно з опитуваннями, 67% українців вважають себе бідними.

Більшість (54%) наших громадян економлять на всьому, чому тільки можуть. 15% - кожен шостий - економлять навіть на продуктах харчування. 42% економлять на одягу та взутті. А мільйони взагалі стали біженцями через війну, втративши свої домівки та надбання. 

Переважна більшість українців в очі не бачила ані нових айфонів (та навіть старих), ані автівок із салону. Хоча є й виключення. Наприклад, депутатка від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк під час війни придбала новенький позашляховик за майже 2 мільйони гривень. А нардеп Микола Тищенко розжився елітними годинниками та мікроавтобусом Mercedes. Можливо, Марченко звертався саме до таких представників населення України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube